Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE ADRIA TROPHY - ZAGREB OPEN 2022 - Zagreb, Croatia - 12-13 November 2022
Heats 1000 m WOMEN
Race 209, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
197
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:55.102
2.
1
131
Nóra BARTA
ISK
1:55.265
3.
3
32
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:56.911
4.
4
14
Niya PETSEVA
SCIS
2:02.643
2
153
Ur?a ERJAVEC
KRA
DNS
Race 210, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
48
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:44.086
2.
1
146
Dina ?PAN
CEL
1:44.141
3.
3
155
Katarina JANKOVIC
INLINE
1:55.003
4.
2
7
Adelina CHANCHEVA
ICP
1:56.313
5.
5
13
Lora APOSTOLOVA
SCIS
2:05.428
Race 211, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
31
Katarina BURI?
METEOR
1:42.019
2.
2
180
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:43.681
3.
1
15
Sonya STOYANOVA
SCIS
1:44.408
4.
5
51
Chiara ZACCARO
SLIC
1:55.413
5.
4
138
Adrien CSILLAG
SCMC
2:13.750
Final 1000 m WOMEN
Race 240, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
7
Adelina CHANCHEVA
ICP
1:55.522
2.
2
14
Niya PETSEVA
SCIS
1:55.724
3.
3
13
Lora APOSTOLOVA
SCIS
2:03.254
4.
4
138
Adrien CSILLAG
SCMC
2:17.696
Race 242, Group 2 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
131
Nóra BARTA
ISK
1:49.882
3
2.
5
32
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:50.442
2
3.
1
15
Sonya STOYANOVA
SCIS
1:53.030
1
4.
2
155
Katarina JANKOVIC
INLINE
1:54.419
5.
4
51
Chiara ZACCARO
SLIC
1:54.960
Race 244, Group 1 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
31
Katarina BURI?
METEOR
1:42.396
34
2.
5
197
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:42.941
21
3.
3
48
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:44.156
13
4.
4
146
Dina ?PAN
CEL
1:44.567
8
5.
2
180
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:45.168
5
Distance Classification 1000 m WOMEN
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
31
Katarina BURI?
METEOR
1
34
1|1
1:42.019
2.
197
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
2
21
1|2
1:42.941
3.
48
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
3
13
1|3
1:44.086
4.
146
Dina ?PAN
CEL
4
8
2|4
1:44.141
5.
180
Michaela IZAROVÁ
SKMA
5
5
2|5
1:43.681
Final, Group 2
6.
131
Nóra BARTA
ISK
1
3
2|1
1:49.882
7.
32
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
2
2
3|2
1:50.442
8.
15
Sonya STOYANOVA
SCIS
3
1
3|3
1:44.408
9.
155
Katarina JANKOVIC
INLINE
4
3|4
1:54.419
10.
51
Chiara ZACCARO
SLIC
5
4|5
1:54.960
Final, Group 3
11.
7
Adelina CHANCHEVA
ICP
1
4|1
1:55.522
12.
14
Niya PETSEVA
SCIS
2
4|2
1:55.724
13.
13
Lora APOSTOLOVA
SCIS
3
5|3
2:03.254
14.
138
Adrien CSILLAG
SCMC
4
5|4
2:13.750
Heats, Group 1
153
Ur?a ERJAVEC
KRA
DNS
NS
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters