Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
TROPHEE NATIONAL 1 - Meudon-la-Forêt, France - 11-12 November 2022
Demi-Finale 1000 mètres Espoirs P1
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Finale, total 5 skaters)
Race 1, Groupe A (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
46
Youssef JALEL
CGALE
1:59.958
Q
2.
3
101
Leonie VANBESIEN
USF
2:05.249
3.
5
16
Kostas VAITKEVICIUS
ACPG
2:06.149
4.
2
50
Camille CUNISSE
CMSG
2:08.052
5.
4
81
Tania BOET-COSTA
SIDB
2:14.678
Race 2, Groupe A (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
25
Marius JEANDEL
ASMB
2:05.361
Q
2.
2
113
Armand TERLAIN
USO
2:07.955
3.
5
87
Eyad BENAHMED
USF
2:09.894
4.
3
84
Leo JUANEDA
SIDB
2:14.530
5.
4
18
Alixe CANAULT
ASMB
2:19.340
Race 3, Groupe A (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
28
Cleo NASSAR
ASMB
2:01.403
Q
2.
5
39
Victor POCHON
ASMV
2:02.056
3.
2
59
Darren LEDOUX
CNPV
2:10.504
4.
4
54
Meline JUPPIN
CMSG
2:18.831
3
20
Eliot GRISIER
ASMB
DNF
Finale 1000 mètres Espoirs P1
Race 10, Groupe C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
18
Alixe CANAULT
ASMB
2:05.250
2.
1
59
Darren LEDOUX
CNPV
2:05.636
3.
2
84
Leo JUANEDA
SIDB
2:11.375
4.
3
81
Tania BOET-COSTA
SIDB
2:12.243
5
20
Eliot GRISIER
ASMB
P
Race 11, Groupe B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
113
Armand TERLAIN
USO
2:05.038
3
2.
1
101
Leonie VANBESIEN
USF
2:06.228
2
3.
5
87
Eyad BENAHMED
USF
2:08.615
1
4.
2
16
Kostas VAITKEVICIUS
ACPG
2:08.747
5.
4
50
Camille CUNISSE
CMSG
2:11.748
Race 12, Groupe A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
28
Cleo NASSAR
ASMB
2:00.664
34
2.
5
25
Marius JEANDEL
ASMB
2:00.725
21
3.
1
46
Youssef JALEL
CGALE
2:00.975
13
4.
3
39
Victor POCHON
ASMV
2:01.075
8
5.
4
54
Meline JUPPIN
CMSG
2:08.971
5
Distance Classification 1000 mètres Espoirs P1
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Finale, Groupe A
1.
28
Cleo NASSAR
ASMB
1
34
1|1
2:00.664
2.
25
Marius JEANDEL
ASMB
2
21
1|2
2:00.725
3.
46
Youssef JALEL
CGALE
3
13
1|3
1:59.958
4.
39
Victor POCHON
ASMV
4
8
2|4
2:01.075
5.
54
Meline JUPPIN
CMSG
5
5
4|5
2:08.971
Finale, Groupe B
6.
113
Armand TERLAIN
USO
1
3
2|1
2:05.038
7.
101
Leonie VANBESIEN
USF
2
2
2|2
2:05.249
8.
87
Eyad BENAHMED
USF
3
1
3|3
2:08.615
9.
16
Kostas VAITKEVICIUS
ACPG
4
3|4
2:06.149
10.
50
Camille CUNISSE
CMSG
5
4|5
2:08.052
Finale, Groupe C
11.
18
Alixe CANAULT
ASMB
1
5|1
2:05.250
12.
59
Darren LEDOUX
CNPV
2
3|2
2:05.636
13.
84
Leo JUANEDA
SIDB
3
4|3
2:11.375
14.
81
Tania BOET-COSTA
SIDB
4
5|4
2:12.243
15.
20
Eliot GRISIER
ASMB
|-|P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters