Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
HUTSPOT CUP 4TH - Leiden, Netherlands - 1 October 2022
Finale 2000 m Relay Relay
Race 77, Groep 1 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
18
SCT jongens 1
3:38.66
67
Otte HILARIDES
78
Stefan EVERTS
79
Jurre NAUTA
80
Lucien DE ESCH
2.
1
20
SCT jongens 2
4:02.37
68
Edo HOEKSTRA
69
Niels EVERTS
70
Jelte VAN HASKERA
81
Rick VAN DE POL
3.
4
14
IHCL jongens 3
4:09.00
17
Stijn REINDERS
40
Joris TOORNVLIET
41
Gabriël DE HAAN
42
Hugo KOPER
3
1
Trias 1 jongens
P
103
Ingmar CARPENTER
104
Bjorn SCHIPHOF
115
Lars DIJCK
116
Thies LOOIJENGA
5
21
IJA jongens
YC
44
Kylian VAN KRANENBURG
47
Tobias VAN KRANENBURG
51
Daan VAN HOUTEN
52
Aaron SIMONS
Race 78, Groep 1 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
2
Trias 1 meisjes
3:28.47
107
Neeltsje DE BOER
108
Lana SCHIPHOF
110
Yente BROUWERS
111
Kailey VAN DER VEEN
2.
4
17
SCT meisjes 1
3:49.00
71
Esther DROST
72
Djoeke SCHMITZ
73
Sara VAN DE POL
74
Jente VAN DER HEIDE
3.
2
8
YVZ meisjes
3:52.91
54
Tirza STENNEKE
55
Fleur ALKEMADE
56
Fleur HARTVELD
57
Iris SMITS
3
9
IHCL meisjes 1
P
21
Annika OUWENEEL
22
Maartje TOORNVLIET
36
Ief STRAATHOF
37
Fabiènne VAN DER VELDT
5
22
IJA meisjes
P
46
Fleur VAN DER KNAAP
48
Jelka VAN KRANENBURG
49
Jalina SCHIPPERS
50
Anouk BERGMAN
Race 79, Groep 1 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
7
DKYV meisjes
3:54.88
3
Maud VAN COEVORDEN
4
Isis VAN ETTEN
5
Dieuwertje LEHMANN
6
Lotte JANSSEN
2.
5
23
STA mixed
4:19.53
84
Kayleigh STRUNKS
85
Kees DE GROOTE
86
Merel MORAAL
87
Ruud DE GROOTE
3.
2
19
SCT meisjes 2
4:26.72
65
Sigrid VAN ES
75
Michelle VAN DER WOUDE
76
Lysanne VAN DER VAART
77
Zoè DE ESCH
1
12
IHCL meisjes 2
P
23
Larissa REINDERS
24
Juup STRAATHOF
27
Fenne VALENTIJN
38
Kiki SZABO
4
11
IHCL meisjess 3
P
25
Lise HOLKERS
26
Elena LINSE
28
Isolde ONG
39
Mijntje JUFFERMANS
Race 80, Groep 1 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
3
Trias mixed 1
4:11.15
102
Manou WALTA
105
Jurjen KRAMER
106
Rick STELLINGWERF
112
Lyncke KLAVER
2.
4
6
SVU mixed
4:12.65
97
Tinne BOLSIUS
98
Loek TER HART
99
Ids CREBAS
118
Marleen MALENSTEIN
3.
3
15
HVHW mixed 1
4:18.43
9
Jippe ALSEMGEEST
14
Hessel VELDHUIZEN
15
Augustine KAPER
16
Mathieu VAN DER HORST
4.
1
10
IHCL mixed1
5:12.88
29
Liese VAN DER LAAN
30
Vivienne BODIJN
31
Mia SCARGO
35
Jort VAN VONDEL
Race 81, Groep 1 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
5
NSV mixed
4:54.28
60
Laurens VAN DER VLIST
62
Fedde BENNINK
63
Jitske BENNINK
64
Luc ARNS
2.
2
4
Trias mixed 2
5:01.72
100
Brecht DIJKSTRA
101
Jouke Entsje VAN DER ENDE
113
Dautsen VAN DER MEER
114
Louise BOUMA
3.
1
16
HVHW mixed 2
5:46.59
10
Celine VAN LAAR
11
Quinten KOHLER
12
Roell KOHLER
13
Ellen GOVAERT
4.
4
13
IHCL jongens 2
6:17.75
18
Pepijn REINDERS
32
Miel JUFFERMANS
33
Marijn SCHOUTEN
34
Dorian DE HAAN
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters