Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STEZ CUP - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 10-11 September 2022
Heats 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 120, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
84
GAZSI Noemi
JSE
50.398
2.
3
75
Ela MAJIRSKA
SKMA
56.092
3.
1
79
Lea KMETKOVA
STEZ
1:04.979
4.
2
81
Sofia POTOCNAKOVA
PRK
1:20.353
Race 121, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
76
Sofija RODIC
INLINE
50.643
2.
2
83
TACZMAN Mira
JSE
52.256
3.
4
87
Martyna TARGOWSKA
MOSIR
1:09.035
4.
3
78
Sára MARCINOVÁ
SKMA
1:18.167
Race 122, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
89
SZABÓ Jázmin
JSE
52.219
2.
2
85
Michaela DUDÁSOVÁ
STEZ
1:00.179
3.
3
73
Viktoria NEUPAUEROVA
SKMA
1:01.553
4.
1
74
Sofia MARCINOVÁ
SKMA
1:09.693
Race 123, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
82
KISS-GEBORA Flora
MTK
49.583
2.
1
86
MARINKA-TOTH Anna
JSE
55.636
3.
4
77
Sofia STOFANOVÁ
SKMA
1:00.621
4.
2
88
Sára PALKOVICOVÁ
STEZ
1:14.041
Semi Final 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 142, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
73
Viktoria NEUPAUEROVA
SKMA
1:02.280
2.
2
79
Lea KMETKOVA
STEZ
1:06.762
3.
4
78
Sára MARCINOVÁ
SKMA
1:13.171
4.
3
88
Sára PALKOVICOVÁ
STEZ
1:14.521
Race 143, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
77
Sofia STOFANOVÁ
SKMA
1:01.607
2.
4
81
Sofia POTOCNAKOVA
PRK
1:04.504
3.
3
74
Sofia MARCINOVÁ
SKMA
1:09.452
4.
2
87
Martyna TARGOWSKA
MOSIR
1:22.540
Race 146, Group 1 (3 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
84
GAZSI Noemi
JSE
49.946
2.
2
76
Sofija RODIC
INLINE
50.182
3.
3
86
MARINKA-TOTH Anna
JSE
54.506
4.
4
75
Ela MAJIRSKA
SKMA
55.864
Race 147, Group 1 (4 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
82
KISS-GEBORA Flora
MTK
48.791
2.
2
89
SZABÓ Jázmin
JSE
50.242
3.
3
83
TACZMAN Mira
JSE
53.269
4.
4
85
Michaela DUDÁSOVÁ
STEZ
1:01.259
Final 500 m JUNIOR D GIRLS
Race 158, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
87
Martyna TARGOWSKA
MOSIR
58.340
2.
1
74
Sofia MARCINOVÁ
SKMA
1:09.698
3.
2
78
Sára MARCINOVÁ
SKMA
1:11.347
4.
3
88
Sára PALKOVICOVÁ
STEZ
1:14.297
Race 160, Group 3 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
73
Viktoria NEUPAUEROVA
SKMA
1:02.786
2.
1
77
Sofia STOFANOVÁ
SKMA
1:03.531
3.
4
79
Lea KMETKOVA
STEZ
1:05.818
4.
3
81
Sofia POTOCNAKOVA
PRK
1:24.535
Race 162, Group 2 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
TACZMAN Mira
JSE
54.691
5
2.
2
86
MARINKA-TOTH Anna
JSE
55.273
3
3.
3
75
Ela MAJIRSKA
SKMA
56.859
2
4.
4
85
Michaela DUDÁSOVÁ
STEZ
1:02.137
1
Race 164, Group 1 (4 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
84
GAZSI Noemi
JSE
50.211
34
2.
4
89
SZABÓ Jázmin
JSE
50.845
21
3.
1
82
KISS-GEBORA Flora
MTK
57.159
13
4.
3
76
Sofija RODIC
INLINE
57.610
8
Distance Classification 500 m JUNIOR D GIRLS
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
84
GAZSI Noemi
JSE
1
34
1|1|1
49.946
2.
89
SZABÓ Jázmin
JSE
2
21
1|2|2
50.242
3.
82
KISS-GEBORA Flora
MTK
3
13
1|1|3
48.791
4.
76
Sofija RODIC
INLINE
4
8
1|2|4
50.182
Final, Group 2
5.
83
TACZMAN Mira
JSE
1
5
2|3|1
52.256
6.
86
MARINKA-TOTH Anna
JSE
2
3
2|3|2
54.506
7.
75
Ela MAJIRSKA
SKMA
3
2
2|4|3
55.864
8.
85
Michaela DUDÁSOVÁ
STEZ
4
1
2|4|4
1:00.179
Final, Group 3
9.
73
Viktoria NEUPAUEROVA
SKMA
1
3|1|1
1:01.553
10.
77
Sofia STOFANOVÁ
SKMA
2
3|1|2
1:00.621
11.
79
Lea KMETKOVA
STEZ
3
3|2|3
1:04.979
12.
81
Sofia POTOCNAKOVA
PRK
4
4|2|4
1:04.504
Final, Group 4
13.
87
Martyna TARGOWSKA
MOSIR
1
3|4|1
58.340
14.
74
Sofia MARCINOVÁ
SKMA
2
4|3|2
1:09.452
15.
78
Sára MARCINOVÁ
SKMA
3
4|3|3
1:11.347
16.
88
Sára PALKOVICOVÁ
STEZ
4
4|4|4
1:14.041
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters