Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS-3 (CD-2) - Hasselt, Belgium - 9-11 December 2022
Semi Final 777 meter Women Junior D
Race 222, Group 3 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
47
Fabiènne VAN DER VELDT
IHCL
1:26.758
2.
1
78
Michelle VAN DER WOUDE
SCT
1:26.808
3.
4
101
Lobke VAN BENTHUM
STB
1:26.942
4.
3
58
Juliette VAN RHEE
IJA
1:27.501
Race 223, Group 3 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
35
Klara ZOSCHKE
EVD
1:21.595
2.
1
57
Jelka VAN KRANENBURG
IJA
1:26.179
3.
2
46
Maartje TOORNVLIET
IHCL
1:27.951
Race 224, Group 3 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
26
Marie BRÜMMER
ETR
1:26.504
2.
2
24
Greta HÄUPL
ETR
1:30.504
3.
4
27
Jette TCHON
ETR
1:41.756
4.
3
79
Jente VAN DER HEIDE
SCT
2:00.495
Race 225, Group 3 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
48
Annika OUWENEEL
IHCL
1:28.333
2.
2
25
Amelie LANG
ETR
1:28.429
3.
3
80
Noortje KAPPERS
SCT
1:28.604
4.
4
81
Zoè DE ESCH
SCT
1:28.706
2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
Race 226, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
114
Femke VENEMA
SVU
1:20.134
Q
2.
2
76
Esther DROST
SCT
1:20.225
Q
3.
3
45
Ief STRAATHOF
IHCL
1:24.558
4.
4
90
Rachele Yara DOLCI
SES
1:24.664
5.
5
122
Lyncke KLAVER
TRL
1:24.756
Race 227, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
123
Sanne BRINKSMA
TRL
1:22.343
Q
2.
1
121
Yente BROUWERS
TRL
1:22.487
Q
3.
3
107
Mijke LAMMERS
STH
1:24.005
4.
2
124
Yteke SOEPBOER
TRL
1:24.109
5
60
Fleur HARTVELD
IJVZ
DNS
2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
Race 228, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
KISS-GEBORA Flora
MTK
1:17.235
Q
2.
5
89
Giulia MARELLI
SES
1:19.273
Q
3.
2
120
Lana SCHIPHOF
TRL
1:19.947
ADV
4.
3
111
Tilde DE VRIENDT
STKG
1:20.909
4
13
Isra GHARSALLAOUI
CGALE
P
Race 229, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
34
Yelyzaveta SOLOVIOVA
KHV
1:16.857
Q
2.
1
59
Fleur ALKEMADE
IJVZ
1:16.959
Q
3.
3
119
Janna Wietske VAN DER ENDE
TRL
1:17.280
4.
4
77
Sara VAN DE POL
SCT
1:17.327
5.
5
43
Sterre DE WILDE
IDA
1:38.983
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters