Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
PANNONIA OPEN 2022 - Budapest, Hungary - 7-9 January 2022
Final 1000 m JUNIOR WOMEN
Race 304, Group 11 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
161
Mijntje DE JONG
NED
2:00.784
2.
2
94
Robin KEPPELS
NED
2:00.815
3.
4
67
Valerija BAKAJA
JLSS
2:01.610
4.
3
120
Biborka FARKAS
ISK
2:04.053
5.
1
31
Michaela POPLOVA
BZKP
2:06.549
Race 306, Group 10 (2 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
30
Karin MANYCHOVA
NACH
1:53.149
2.
3
20
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:53.184
3.
4
122
Ursa ERJAVEC
CEL
1:53.674
4.
1
68
Paula EKERTE
JLSS
1:53.701
5
121
Sarlota GAL
ISK
YC
Race 308, Group 9 (3 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
92
Valerie AARTS
NED
1:41.001
2.
4
80
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:42.377
3.
2
114
Lena SCHEEPSTRA
TRIAS
1:42.490
4.
5
70
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:42.821
5.
1
29
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:42.946
Race 310, Group 8 (4 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
28
Eva BLAHOVA
STCZ
1:42.397
2.
5
119
Nora BARTA
ISK
1:42.523
3.
1
155
Daria ARTEMENKO
KYIV
1:42.580
4.
2
32
Klara STRNADOVA
STCZ
1:43.817
5.
4
69
Ance GROSBERGA
JLSS
1:43.874
Race 312, Group 7 (5 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
142
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:42.724
2.
2
134
Michaela IZAROVÁ
SKMA
1:43.003
3.
5
90
Birgit RADT
DKIJV
1:43.079
4.
3
87
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
1:43.174
5.
4
123
Dina SPAN
CEL
1:45.278
Race 314, Group 6 (6 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
137
Aybuke HAN
TUR
1:40.310
2.
1
156
Oleksandra SHAPRAN
KYIV
1:40.459
3.
3
72
Patricija SNIKERE
JLSS
1:40.565
4.
4
138
Melike SELEN
TUR
1:41.896
Race 316, Group 5 (7 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
43
NOGRADI Panka
TKKSE
1:36.848
2.
1
157
Yelyzaveta SYDORKO
KYIV
1:36.902
3.
3
113
Lotte DONDERWINKEL
TRIAS
1:38.157
4.
5
83
Alina USATOVA
SPARS
1:38.284
5.
2
136
Damla AKAN
TUR
1:38.346
4
81
Anna JANSONE
SPARS
P
Race 318, Group 4 (8 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
48
SZOCS Monika Nikolett
FTC
1:40.683
2.
2
133
Emma HYMPÁNOVÁ
SKMA
1:41.715
3.
3
115
Anna Marit SYBRANDI
TRIAS
1:41.787
4.
1
13
Michaela PETROVA
ICP
1:42.361
Race 320, Group 3 (9 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
47
SZIGETI Dora
MTK
1:46.821
2.
1
11
Yana DAMBROUSKAYA
BLR
1:46.926
3.
4
96
Kiek STRAATHOF
NED
1:48.354
4.
3
62
DOBRAN Flora
MTK
1:48.432
5.
6
93
Zoë Florence DELTRAP
NED
P
5
135
Tamara TOKAROVA
PRK
YC
Race 322, Group 2 (10 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
49
VEGI Diana Laura
FTC
1:38.280
2
2.
2
141
Svitlana REPETSKA
KHV
1:38.579
1
3.
4
44
SCHONBORN Melinda
MTK
1:38.740
4.
1
42
KORMANYOS Nina
SZKE
2:05.658
Race 324, Group 1 (11 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
91
Angel DALEMAN
IHCL
1:34.798
34
2.
4
97
Diede VAN OORSCHOT
SVU
1:35.330
21
3.
3
45
SOMODI Maja Dora
SZKE
1:36.151
13
4.
2
46
SOMOGYI Barbara
FTC
1:36.680
8
5.
5
41
ALBERT Viktoria
FTC
1:36.775
5
6.
6
95
Nikki NOORDERGRAAF
NED
1:39.227
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters