Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
KOLOMNA CUP - Kolomna, Russia - 26-28 October 2020
Quarter Finals 1500 meter Men
6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
Race 96, Group 2 (1 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Iliya GUSEV
RUS
2:26.870
Q
2.
2
69
Nikita NIKOLAYEV
RUS
2:27.000
Q
3.
3
3
Daniil SUKHORUKOV
RUS
2:29.840
4.
4
21
Danil SERKEZ
RUS
2:32.740
5.
5
26
Kirill KUZMIN
RUS
2:38.840
6.
6
15
Denis MATORIN
RUS
2:40.930
7.
7
14
Denis FEDOSENKO
RUS
2:44.400
Race 97, Group 2 (2 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
37
Ivan ARTEMOV
RUS
2:29.430
Q
2.
2
32
Daniil PISKUNOV
RUS
2:29.590
Q
3.
3
57
Maxim ERSCHOV
RUS
2:30.200
4.
4
4
Mikhail YEMELIN
RUS
2:31.620
5.
5
65
Aleksandr IGNATIEV
RUS
2:31.740
6.
6
41
Anton KHARIDONOV
RUS
2:34.240
7
42
Sergei VISHNYAKOV
RUS
P
Race 98, Group 2 (3 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
61
Nikolai PINTCHUK
RUS
2:22.230
Q
2.
2
59
Anton BOGDANOV
RUS
2:22.490
Q
3.
3
22
Mikhail RAKITIN
RUS
2:22.870
4.
4
48
Mikhail NOVOZILOV
RUS
2:23.020
5.
5
36
Pavel MEDVEDEV
RUS
2:28.930
6.
6
1
Daniil ROZHNOV
RUS
2:39.590
7.
7
40
Aleksei KOTCHETKOV
RUS
2:48.430
Race 99, Group 2 (4 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Aleksandr KATIN
RUS
2:27.810
Q
2.
2
45
Kirill VINOKUROV
RUS
2:28.300
Q
3.
3
53
Andrei PORCHEVSKII
RUS
2:28.650
4.
4
29
Vladimir SILIN
RUS
2:28.810
5.
5
24
Egor MUKHANOV
RUS
2:29.800
6.
6
46
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
2:33.740
7.
7
2
Dmitrij BEREGOVOJ
RUS
2:37.270
Race 100, Group 2 (5 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
52
Viacheslav KARPOV
RUS
2:31.063
Q
2.
2
58
Oleg DANILENKOV
RUS
2:31.333
Q
3.
3
30
Yakov SHULYAK
RUS
2:31.596
4.
4
13
Sergey VOYNOV
RUS
2:31.685
5.
5
63
Konstantin RYABTCHIKOV
RUS
2:34.125
6.
6
39
Ivan TCHEREDOV
RUS
2:34.597
Race 101, Group 2 (6 of 6)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
16
Anton GODYAEV
RUS
2:36.210
Q
2.
2
56
Egor PETRUSHENKOV
RUS
2:36.592
Q
3.
3
17
Timofei RUBTSOV
RUS
2:36.685
4.
4
44
Artur MISBAKHOV
RUS
2:39.521
5.
5
38
Nikita TSELIKOV
RUS
2:48.874
6
23
Pavel PAPILIN
RUS
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters