Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TESZTVERSENY 2020 - Budapest, Hungary - 10-11 October 2020
 
Heats 500 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 85, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 SOMODI Maja  SZKE47.521Q
2.290 VARGA Regina Eszter  MTK47.584Q
3.317 PALKOVICS Bianka  FTC50.492 
4.459 REDLER Aisa  JSE51.896
 Race 86, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 KORMANYOS Nina  SZKE48.342Q
2.215 VEGI Diana Laura  FTC48.400Q
3.314 FUSPOK Janka  FTC58.529 
484 SZIGETI Dora  MTKDNS
 Race 87, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 TOTH Eszter  FTC47.783Q
2.2129 NOGRADI Panka  TKKSE48.347Q
3.3105 SOMODI Luca  SZKE48.714 
4.485 DOBROVITS Ilona Ilka  MTK55.975
5.5108 SZOKE Petra  SZKE58.497
 Race 88, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 SZOCS Monika Nikolett  JSE48.127Q
2.2106 PUSPOK Fanni  SZKE1:06.629Q
386 LIU Xuan Lena  MTKDNF
416 ALBERT Viktoria  FTCP
 
Semi Final 500 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 101, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 ALBERT Viktoria  FTC49.275Q
2.214 FUSPOK Janka  FTC51.835Q
3.359 REDLER Aisa  JSE54.945 
4.486 LIU Xuan Lena  MTK-    
 Race 102, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 PALKOVICS Bianka  FTC52.605Q
2.285 DOBROVITS Ilona Ilka  MTK55.603Q
3.3108 SZOKE Petra  SZKE58.178 
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 103, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 TOTH Eszter  FTC47.440Q
2.260 SZOCS Monika Nikolett  JSE47.572Q
3.3129 NOGRADI Panka  TKKSE47.653 
4.415 VEGI Diana Laura  FTC57.455
 Race 104, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 SOMODI Maja  SZKE47.420Q
2.290 VARGA Regina Eszter  MTK47.533Q
3.3104 KORMANYOS Nina  SZKE48.260
4.4105 SOMODI Luca  SZKE48.385
5.5106 PUSPOK Fanni  SZKE-    
 
Final 500 meter Ladies
 Race 109, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 REDLER Aisa  JSE53.193 
2.286 LIU Xuan Lena  MTK53.557
3.3108 SZOKE Petra  SZKE59.353
 Race 110, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 ALBERT Viktoria  FTC48.233 
2.217 PALKOVICS Bianka  FTC49.611
3.314 FUSPOK Janka  FTC51.060
4.485 DOBROVITS Ilona Ilka  MTK57.232
 Race 111, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1129 NOGRADI Panka  TKKSE48.5215 
2.2104 KORMANYOS Nina  SZKE48.6143
3.3106 PUSPOK Fanni  SZKE49.0582
4.4105 SOMODI Luca  SZKE49.1901
5.515 VEGI Diana Laura  FTC49.393
 Race 112, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 TOTH Eszter  FTC47.51334 
2.2107 SOMODI Maja  SZKE47.62221
3.390 VARGA Regina Eszter  MTK47.72513
4.460 SZOCS Monika Nikolett  JSE48.1708
 
Distance Classification 500 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.18 TOTH Eszter  FTC1341|1|147.440
2.107 SOMODI Maja  SZKE2211|1|247.420
3.90 VARGA Regina Eszter  MTK3132|2|347.533
4.60 SZOCS Monika Nikolett  JSE481|2|447.572
  Final, Group 2
5.129 NOGRADI Panka  TKKSE152|3|147.653
6.104 KORMANYOS Nina  SZKE231|3|248.260
7.106 PUSPOK Fanni  SZKE322|5|349.058
8.105 SOMODI Luca  SZKE413|4|448.385
9.15 VEGI Diana Laura  FTC52|4|548.400
  Final, Group 3
10.16 ALBERT Viktoria  FTC1P|1|148.233
11.17 PALKOVICS Bianka  FTC23|1|249.611
12.14 FUSPOK Janka  FTC33|2|351.060
13.85 DOBROVITS Ilona Ilka  MTK44|2|455.603
  Final, Group 4
14.59 REDLER Aisa  JSE14|3|151.896
15.86 LIU Xuan Lena  MTK2|-|4|253.557
16.108 SZOKE Petra  SZKE35|3|358.178
  Heats, Group 1
17.84 SZIGETI Dora  MTKDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Impakt Sport
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Eraton Race Timers