Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TESZTVERSENY 2020 - Budapest, Hungary - 10-11 October 2020
 
Heats 333 meter Division 3
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Anna PETER  FTC46.023Q
2.2128 Dorian BARSI  TDKE47.682 
3.3133 Orsolya URBANEK  TDKE56.133
4.472 Artur POZSONYI  JSE58.233
5.557 Maja SZMETENA  JSE59.427
 Race 2, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1124 Luca KOVACS  TDKE47.002Q
2.256 Janka SZABO  JSE47.288 
3.355 Annamaria MATE  JSE57.699
4.436 GYORGYI Attila  FTC58.147
5.5113 Benedek KONKOLY  SZKE1:01.351
 Race 3, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Benedek Tamas BUDAY  DVTK46.777Q
2.212 Orsi PASZTOR  FTC46.809 
3.3111 Tamas FARAGO-SZUHAY  SZKE48.021
4.4134 Emilia WICHA-ILLES  TDKE58.483
5.554 Reka MARINKA-TOTH  JSE1:00.122
 Race 4, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1125 Ramona TAMAS  TDKE45.218Q
2.258 Janka SZUCS  JSE45.768 
3.335 Miklos GOLDA  FTC54.798
4.469 Marton Gergely BAZSO  JSE55.658
5.54 Csaba NAGY  DJKSE59.529
 Race 5, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Zalan PETER  FTC43.613Q
2.271 Domonkos KARMAN-NAGY  JSE46.070 
3.370 Bence BOROS  JSE51.229
4.42 Anna OLAH  DJKSE51.775
5.5135 Norbert URBANEK  TDKE54.529
6.6112 Aron KONKOLY  SZKE57.499
 
Final 333 meter Division 3
 Race 16, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1112 Aron KONKOLY  SZKE45.881 
2.24 Csaba NAGY  DJKSE49.922
3.3135 Norbert URBANEK  TDKE57.218
4.4113 Benedek KONKOLY  SZKE59.819
5.557 Maja SZMETENA  JSE1:02.299
6.654 Reka MARINKA-TOTH  JSE1:09.674
 Race 17, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 GYORGYI Attila  FTC45.764 
2.22 Anna OLAH  DJKSE50.557
3.3134 Emilia WICHA-ILLES  TDKE57.633
4.469 Marton Gergely BAZSO  JSE58.378
5.572 Artur POZSONYI  JSE58.978
 Race 18, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1111 Tamas FARAGO-SZUHAY  SZKE46.896 
2.235 Miklos GOLDA  FTC53.944
3.3133 Orsolya URBANEK  TDKE58.790
4.470 Bence BOROS  JSE58.826
5.555 Annamaria MATE  JSE58.873
 Race 19, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Domonkos KARMAN-NAGY  JSE46.5853 
2.258 Janka SZUCS  JSE46.7762
3.3128 Dorian BARSI  TDKE47.1121
4.456 Janka SZABO  JSE47.405
5.512 Orsi PASZTOR  FTC1:00.140
 Race 20, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1125 Ramona TAMAS  TDKE45.24234 
2.213 Anna PETER  FTC46.41621
3.3124 Luca KOVACS  TDKE46.87913
4.45 Benedek Tamas BUDAY  DVTK46.9798
5.537 Zalan PETER  FTC52.9955
 
Distance Classification 333 meter Division 3
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.125 TAMAS Ramona  TDKE1341|145.218
2.13 PETER Anna  FTC2211|246.023
3.124 KOVACS Luca  TDKE3131|346.879
4.5 BUDAY Benedek Tamas  DVTK481|446.777
5.37 PETER Zalan  FTC551|543.613
  Final, Group 2
6.71 KARMAN-NAGY Domonkos  JSE132|146.070
7.58 SZUCS Janka  JSE222|245.768
8.128 BARSI Dorian  TDKE312|347.112
9.56 SZABO Janka  JSE42|447.288
10.12 PASZTOR Orsi  FTC52|546.809
  Final, Group 3
11.111 FARAGO-SZUHAY Tamas  SZKE13|146.896
12.35 GOLDA Miklos  FTC23|253.944
13.133 URBANEK Orsolya  TDKE33|356.133
14.70 BOROS Bence  JSE43|451.229
15.55 MATE Annamaria  JSE53|557.699
  Final, Group 4
16.36 GYORGYI Attila  FTC14|145.764
17.2 OLAH Anna  DJKSE24|250.557
18.134 WICHA-ILLES Emilia  TDKE34|357.633
19.69 BAZSO Marton Gergely  JSE44|455.658
20.72 POZSONYI Artur  JSE54|558.233
  Final, Group 5
21.112 KONKOLY Aron  SZKE16|145.881
22.4 NAGY Csaba  DJKSE25|249.922
23.135 URBANEK Norbert  TDKE35|354.529
24.113 KONKOLY Benedek  SZKE45|459.819
25.57 SZMETENA Maja  JSE55|559.427
26.54 MARINKA-TOTH Reka  JSE65|61:00.122


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Impakt Sport