Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 1500 meter Men
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 98, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Michal NIEWINSKI  JUV2:40.168Q
2.278 Ignacy KLUJSZO  JUV2:40.291Q
3.341 Aleksander SAKOWICZ  GIZ2:54.072 
4.4109 Jan STOSIK  ORZEL2:57.273
5.520 Kacper GRABOWICZ  BLYSD3:11.782
 Race 99, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Rafal ANIKIEJ  JUV2:33.449Q
2.279 Mateusz MIKOLAJUK  JUV2:33.506Q
3.3107 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:35.802
4.48 Szymon HYJEK  AZSO2:50.189
5.519 Piotr BAGNOWSKI  BLYSD3:22.002
6.622 Mateusz PAWLOWICZ  BLYSD-    
 Race 100, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Karol NIESCIER  JUV2:31.791Q
2.240 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:31.888Q
3.3187 Jakub BIELECKI  JUV2:43.560 
4.4119 Adam MUCHLADO  STOCZ2:52.529
5.521 Artur PAWELKOWICZ  BLYSD3:10.619
6.6108 Arkadiusz RYBAK  ORZEL3:26.482
 
Final 1500 meter Men
 Race 107, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1119 Adam MUCHLADO  STOCZ2:33.2031 
2.2187 Jakub BIELECKI  JUV2:33.470
3.341 Aleksander SAKOWICZ  GIZ2:43.934
4.48 Szymon HYJEK  AZSO2:51.395
5.5109 Jan STOSIK  ORZEL2:53.157
6.621 Artur PAWELKOWICZ  BLYSD2:59.144
7.720 Kacper GRABOWICZ  BLYSD2:59.649
 Race 108, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.181 Michal NIEWINSKI  JUV2:26.02934 
2.280 Karol NIESCIER  JUV2:26.22621
3.379 Mateusz MIKOLAJUK  JUV2:26.32913
4.478 Ignacy KLUJSZO  JUV2:26.8718
5.540 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:27.2455
6.6107 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:41.6423
777 Rafal ANIKIEJ  JUVDNS
 
Distance Classification 1500 meter Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.81 Michal NIEWINSKI  JUV1341|12:26.029
2.80 Karol NIESCIER  JUV2211|22:26.226
3.79 Mateusz MIKOLAJUK  JUV3132|32:26.329
4.78 Ignacy KLUJSZO  JUV482|42:26.871
5.40 Jakub EKSTOWICZ  GIZ552|52:27.245
6.107 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL633|62:35.802
7.77 Rafal ANIKIEJ  JUVDNS1|NS2:33.449
  Final, Group 2
8.119 Adam MUCHLADO  STOCZ114|12:33.203
9.187 Jakub BIELECKI  JUV23|22:33.470
10.41 Aleksander SAKOWICZ  GIZ33|32:43.934
11.8 Szymon HYJEK  AZSO44|42:50.189
12.109 Jan STOSIK  ORZEL54|52:53.157
13.21 Artur PAWELKOWICZ  BLYSD65|62:59.144
14.20 Kacper GRABOWICZ  BLYSD75|72:59.649
  Heats, Group 1
15.19 Piotr BAGNOWSKI  BLYSD553:22.002
16.108 Arkadiusz RYBAK  ORZEL663:26.482
17.22 Mateusz PAWLOWICZ  BLYSD66


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Eraton Race Timers
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer
Kilimanjaro