Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 1000 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 177, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Sara SLIZEWSKA  JUV1:48.229Q
2.259 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:49.038Q
3.3115 Julia KRUTYSZA  STOCZ1:51.608 
4.455 Adrianna DAKOWICZ  JUV1:55.905
5.514 Urszula TOMCZYK  BLYSD2:39.499
 Race 178, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:52.450Q
2.253 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:54.578Q
3.357 Zuzanna KRUPINSKA  JUV1:55.350 
4.436 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ2:07.930
5.511 Wiktoria KONECKA  BLYSD2:34.334
 Race 179, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Aleksandra CZABAN  JUV1:43.508Q
2.256 Marta DRUMSKA  JUV1:44.784Q
3.32 Aleksandra LISEK  AZSO1:50.190
4.428 Julia ZAKIERSKA  BLYST2:31.314ADV
5.512 Weronika MARKOWSKA  BLYSD-    
658 Ada MAJEWSKA  JUVP
 Race 180, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Kamila TYLMAN  JUV1:42.309Q
2.252 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV1:42.455Q
3.327 Agata KRAJNIK  BLYST1:43.707
4.460 Kamila SAGANEK  JUV1:43.896
5.513 Nikola RADZIKOWSKA  BLYSD2:22.677
 
Semi Final 1000 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 185, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Sara SLIZEWSKA  JUV1:37.508Q
2.263 Kamila TYLMAN  JUV1:39.873Q
3.352 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV1:40.659 
4.453 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:41.405
5.528 Julia ZAKIERSKA  BLYST1:45.384
 Race 186, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:35.916Q
2.259 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:36.241Q
3.354 Aleksandra CZABAN  JUV1:38.794
4.456 Marta DRUMSKA  JUV1:41.421
527 Agata KRAJNIK  BLYSTDNS
 
Final 1000 meter Ladies
 Race 194, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Marta DRUMSKA  JUV1:40.3773 
2.253 Kinga CHILIMONIUK  JUV1:41.3322
3.352 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV1:41.4731
4.428 Julia ZAKIERSKA  BLYST1:46.820
 Race 195, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:34.03934 
2.259 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:34.11821
3.362 Sara SLIZEWSKA  JUV1:34.37613
4.454 Aleksandra CZABAN  JUV1:35.4928
5.563 Kamila TYLMAN  JUV1:36.0925
 
Distance Classification 1000 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.61 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1341|1|11:34.039
2.59 Karolina PARCZEWSKA  JUV2212|2|21:34.118
3.62 Sara SLIZEWSKA  JUV3131|1|31:34.376
4.54 Aleksandra CZABAN  JUV481|3|41:35.492
5.63 Kamila TYLMAN  JUV551|2|51:36.092
  Final, Group 2
6.56 Marta DRUMSKA  JUV132|4|11:40.377
7.53 Kinga CHILIMONIUK  JUV222|4|21:41.332
8.52 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV312|3|31:40.659
9.28 Julia ZAKIERSKA  BLYST44|5|41:45.384
  Semi Final, Group 1
10.27 Agata KRAJNIK  BLYSTDNS3|NS1:43.707
  Heats, Group 1
11.2 Aleksandra LISEK  AZSO331:50.190
12.115 Julia KRUTYSZA  STOCZ331:51.608
13.57 Zuzanna KRUPINSKA  JUV331:55.350
14.60 Kamila SAGANEK  JUV441:43.896
15.55 Adrianna DAKOWICZ  JUV441:55.905
16.36 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ442:07.930
17.13 Nikola RADZIKOWSKA  BLYSD552:22.677
18.11 Wiktoria KONECKA  BLYSD552:34.334
19.14 Urszula TOMCZYK  BLYSD552:39.499
20.12 Weronika MARKOWSKA  BLYSD55
58 Ada MAJEWSKA  JUVPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Bioracer
Skate-Tec
Impakt Sport
Sebra Sports
Kilimanjaro
Web-TV