Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 500 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 118, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV46.561Q
2.254 Aleksandra CZABAN  JUV47.679Q
3.3115 Julia KRUTYSZA  STOCZ48.428
4.455 Adrianna DAKOWICZ  JUV52.179
5.536 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ58.063
 Race 119, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Ada MAJEWSKA  JUV47.691Q
2.253 Kinga CHILIMONIUK  JUV49.173Q
3.357 Zuzanna KRUPINSKA  JUV50.195
4.428 Julia ZAKIERSKA  BLYST53.302
5.52 Aleksandra LISEK  AZSO55.366
6.612 Weronika MARKOWSKA  BLYSD1:28.494
 Race 120, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV49.416Q
2.227 Agata KRAJNIK  BLYST50.052Q
3.311 Wiktoria KONECKA  BLYSD1:12.149 
4.460 Kamila SAGANEK  JUV1:18.393
5.559 Karolina PARCZEWSKA  JUV1:23.315
 Race 121, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.162 Sara SLIZEWSKA  JUV46.807Q
2.263 Kamila TYLMAN  JUV47.315Q
3.356 Marta DRUMSKA  JUV51.239 
4.413 Nikola RADZIKOWSKA  BLYSD1:09.538
5.514 Urszula TOMCZYK  BLYSD1:27.899
 
Semi Final 500 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 126, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV46.208Q
2.252 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV48.553Q
3.353 Kinga CHILIMONIUK  JUV49.211 
4.427 Agata KRAJNIK  BLYST49.989
5.5115 Julia KRUTYSZA  STOCZ1:03.560
 Race 127, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Kamila TYLMAN  JUV47.627Q
2.254 Aleksandra CZABAN  JUV47.720Q
3.358 Ada MAJEWSKA  JUV47.827 
4.457 Zuzanna KRUPINSKA  JUV50.726
5.562 Sara SLIZEWSKA  JUV-    
 
Final 500 meter Ladies
 Race 135, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Ada MAJEWSKA  JUV47.7895 
2.253 Kinga CHILIMONIUK  JUV49.4063
3.357 Zuzanna KRUPINSKA  JUV49.8502
4.427 Agata KRAJNIK  BLYST49.9561
 Race 136, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.161 Hanna SOKOLOWSKA  JUV47.08634 
2.263 Kamila TYLMAN  JUV47.35521
3.354 Aleksandra CZABAN  JUV47.47113
4.452 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV48.6638
 
Distance Classification 500 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.61 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1341|1|146.208
2.63 Kamila TYLMAN  JUV2212|1|247.315
3.54 Aleksandra CZABAN  JUV3132|2|347.471
4.52 Agnieszka BOGDANOWICZ  JUV481|2|448.553
  Final, Group 2
5.58 Ada MAJEWSKA  JUV151|3|147.691
6.53 Kinga CHILIMONIUK  JUV232|3|249.173
7.57 Zuzanna KRUPINSKA  JUV323|4|349.850
8.27 Agata KRAJNIK  BLYST412|4|449.956
  Semi Final, Group 1
9.62 Sara SLIZEWSKA  JUV51|546.807
10.115 Julia KRUTYSZA  STOCZ53|548.428
  Heats, Group 1
11.56 Marta DRUMSKA  JUV3351.239
12.11 Wiktoria KONECKA  BLYSD331:12.149
13.55 Adrianna DAKOWICZ  JUV4452.179
14.28 Julia ZAKIERSKA  BLYST4453.302
15.13 Nikola RADZIKOWSKA  BLYSD441:09.538
16.60 Kamila SAGANEK  JUV441:18.393
17.2 Aleksandra LISEK  AZSO5555.366
18.36 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ5558.063
19.59 Karolina PARCZEWSKA  JUV551:23.315
20.14 Urszula TOMCZYK  BLYSD551:27.899
21.12 Weronika MARKOWSKA  BLYSD661:28.494


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers