Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 1000 meter Junior C Boys
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 173, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:55.301Q
2.2117 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZ1:55.399Q
3.375 Oskar POPLAWSKI  JUV1:55.488 
4.45 Filip SZKUDLAREK  AZSO2:03.303
5.517 Wojciech MARKOWSKI  BLYSD2:35.787
6.673 Wojciech MADRY  JUV2:39.565
 Race 174, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Bartosz DEBINSKI  AZSO1:37.833Q
2.274 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:37.966Q
3.370 Adam MAKUCH  JUV1:38.549
4.4103 Michal KRAUSE  ORZEL1:41.945
5.576 Bernard SKUPIEN  JUV2:02.773
6.616 Piotr KOPER  BLYSD2:12.433
 Race 175, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Oskar KUROWSKI  JUV1:41.490Q
2.271 Lukasz MAZURCZYK  JUV1:41.868Q
3.3104 Jakub OLAK  ORZEL1:48.730 
429 Olaf DOBRZYNSKI  BLYSTP
567 Kornel KARWOWSKI  JUVP
 Race 176, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV1:38.026Q
2.2116 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:38.251Q
3.372 Krzysztof MADRY  JUV1:38.790
4.464 Kamil DAWIDOWSKI  JUV1:39.766
5.566 Bartlomiej JABLONSKI  JUV2:14.575
6.615 Antoni ABRAMOWICZ  BLYSD2:15.500
 
Semi Final 1000 meter Junior C Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 183, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:49.814Q
2.265 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:50.277Q
3.371 Lukasz MAZURCZYK  JUV2:07.635
4.468 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV2:18.032
5.54 Bartosz DEBINSKI  AZSO-    
 Race 184, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:36.872Q
2.272 Krzysztof MADRY  JUV1:37.025Q
3.370 Adam MAKUCH  JUV1:37.088 
469 Oskar KUROWSKI  JUVP
5117 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZP
 
Final 1000 meter Junior C Boys
 Race 192, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Bartosz DEBINSKI  AZSO1:36.2213 
2.268 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV1:36.3222
3.371 Lukasz MAZURCZYK  JUV1:37.6891
 Race 193, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 Dominik PALENCEUSZ  JUV1:45.84634 
2.270 Adam MAKUCH  JUV1:46.31121
3.3116 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ1:46.40413
4.465 Bartosz HAMANOWICZ  JUV1:46.6738
5.572 Krzysztof MADRY  JUV1:46.8015
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.74 Dominik PALENCEUSZ  JUV1342|1|11:37.966
2.70 Adam MAKUCH  JUV2213|3|21:37.088
3.116 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ3132|1|31:36.872
4.65 Bartosz HAMANOWICZ  JUV481|2|41:46.673
5.72 Krzysztof MADRY  JUV553|2|51:37.025
  Final, Group 2
6.4 Bartosz DEBINSKI  AZSO131|5|11:36.221
7.68 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV221|4|21:36.322
8.71 Lukasz MAZURCZYK  JUV312|3|31:37.689
  Semi Final, Group 1
9.69 Oskar KUROWSKI  JUVP1|P1:41.490
10.117 Mateusz DOLKOWSKI  STOCZP2|P1:55.399
  Heats, Group 1
11.104 Jakub OLAK  ORZEL331:48.730
12.75 Oskar POPLAWSKI  JUV331:55.488
13.64 Kamil DAWIDOWSKI  JUV441:39.766
14.103 Michal KRAUSE  ORZEL441:41.945
15.5 Filip SZKUDLAREK  AZSO442:03.303
16.76 Bernard SKUPIEN  JUV552:02.773
17.66 Bartlomiej JABLONSKI  JUV552:14.575
18.17 Wojciech MARKOWSKI  BLYSD552:35.787
19.16 Piotr KOPER  BLYSD662:12.433
20.15 Antoni ABRAMOWICZ  BLYSD662:15.500
21.73 Wojciech MADRY  JUV662:39.565
29 Olaf DOBRZYNSKI  BLYSTPP
67 Kornel KARWOWSKI  JUVPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Eraton Race Timers
Kilimanjaro