Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 1000 meter Junior C Girls
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 168, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Hanna MAZUR  ORL1:46.352Q
2.2101 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL1:53.226Q
3.350 Aleksandra ZACHOWICZ  JUV1:53.881 
4.4110 Natalia BIELICKA  STOCZ1:55.379
5.525 Agata ZALEWSKA  BLYST-    
 Race 169, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Hanna ORZEPOWSKA  JUV1:58.443Q
2.223 Laura MICHALSKA  BLYST1:58.577Q
3.3111 Marta KOTOWSKA  STOCZ2:00.267 
4.488 Nicolla KAMINSKA  ORL2:13.552
5.549 Maria SUJETA  JUV2:13.931
 Race 170, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Michalina WAWER  GIZ1:57.739Q
2.244 Pola LOKIC  JUV1:57.781Q
3.389 Patrycja LORENZ  ORL1:58.516 
4.451 Aleksandra ZAJKOWSKA  JUV2:01.678
5.5100 Maja KRAUSE  ORZEL2:10.189
 Race 171, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Oliwia BOBIER  JUV2:02.395Q
2.299 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL2:02.407Q
3.387 Malwina GRUDYSZ  ORL2:02.562 
4.448 Julia SKARZYNSKA  JUV2:07.519
5.582 Zofia ZYGMUNT  MOSIR2:16.814
 Race 172, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.143 Anna FALKOWSKA  JUV2:00.306Q
2.21 Liliana ALBANSKA  AZSO2:00.324Q
3.346 Izabela POLAK  JUV2:05.230 
4.49 Aleksandra KOZA  BLYSD2:30.061
524 Julia UTNICKA  BLYSTDNS
 
Semi Final 1000 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 181, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Hanna ORZEPOWSKA  JUV1:49.217Q
2.231 Michalina WAWER  GIZ1:49.318Q
3.399 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL1:49.457 
4.442 Oliwia BOBIER  JUV1:49.543
5.544 Pola LOKIC  JUV1:49.705
 Race 182, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Hanna MAZUR  ORL1:42.398Q
2.21 Liliana ALBANSKA  AZSO1:43.794Q
3.343 Anna FALKOWSKA  JUV1:44.012
4.423 Laura MICHALSKA  BLYST1:44.096
5.5101 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL2:10.092
 
Final 1000 meter Junior C Girls
 Race 190, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Laura MICHALSKA  BLYST1:41.4873 
2.299 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL1:41.6102
3.342 Oliwia BOBIER  JUV1:42.4941
4.444 Pola LOKIC  JUV1:42.584
5.5101 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL1:59.273
 Race 191, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Hanna MAZUR  ORL1:41.16334 
2.245 Hanna ORZEPOWSKA  JUV1:42.12821
3.331 Michalina WAWER  GIZ1:42.23213
4.443 Anna FALKOWSKA  JUV1:42.9578
5.51 Liliana ALBANSKA  AZSO1:48.2395
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.90 Hanna MAZUR  ORL1341|1|11:41.163
2.45 Hanna ORZEPOWSKA  JUV2211|1|21:42.128
3.31 Michalina WAWER  GIZ3131|2|31:42.232
4.43 Anna FALKOWSKA  JUV481|3|41:42.957
5.1 Liliana ALBANSKA  AZSO552|2|51:43.794
  Final, Group 2
6.23 Laura MICHALSKA  BLYST132|4|11:41.487
7.99 Ada JAZDZYNSKA  ORZEL222|3|21:41.610
8.42 Oliwia BOBIER  JUV311|4|31:42.494
9.44 Pola LOKIC  JUV42|5|41:42.584
10.101 Amelia NOWAKOWSKA  ORZEL52|5|51:53.226
  Heats, Group 1
11.50 Aleksandra ZACHOWICZ  JUV331:53.881
12.89 Patrycja LORENZ  ORL331:58.516
13.111 Marta KOTOWSKA  STOCZ332:00.267
14.87 Malwina GRUDYSZ  ORL332:02.562
15.46 Izabela POLAK  JUV332:05.230
16.110 Natalia BIELICKA  STOCZ441:55.379
17.51 Aleksandra ZAJKOWSKA  JUV442:01.678
18.48 Julia SKARZYNSKA  JUV442:07.519
19.88 Nicolla KAMINSKA  ORL442:13.552
20.9 Aleksandra KOZA  BLYSD442:30.061
21.100 Maja KRAUSE  ORZEL552:10.189
22.49 Maria SUJETA  JUV552:13.931
23.82 Zofia ZYGMUNT  MOSIR552:16.814
24.25 Agata ZALEWSKA  BLYST55
25.24 Julia UTNICKA  BLYSTDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport