Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  6 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Amelia BOOS  ORL1:52.127Q
2.232 Kaja KISIELEWSKA  GIZ1:58.005Q
3.3161 Milena KANIA  UKSSB1:59.867Q
4.4159 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB2:02.425
5.5132 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB2:19.133
6.6131 Daria ROSKAL  UKSJB-    
 Race 2, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1163 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:56.717Q
2.2133 Maria SKARZYNSKA  UKSJB1:56.968Q
3.384 Maja ROCKA  MOSIR1:57.781Q
4.492 Natalia FINC  ORL2:04.708 
5.5128 Laura MAJEWSKA  UKSJB2:07.229
6.6157 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB2:18.439
 Race 3, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1158 Maja GIWER  UKSSB2:03.787Q
2.2182 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS2:04.579Q
3.3123 Zofia DAMIANIUK  UKSJB2:05.161Q
4.4125 Oliwia HARASIMCZUK  UKSJB2:05.582 
5.5156 Kinga DYBIEC  UKSSB2:06.089
6.6113 Maria ROMANOWSKA  STOCZ2:28.091
 Race 4, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1122 Daria DASZUTA  UKSJB2:00.941Q
2.283 Julia KOGUT  MOSIR2:02.091Q
3.3114 Karolina WITT  STOCZ2:02.896Q
4.4154 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB2:05.930 
5.5124 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB2:08.251
6.6162 Hanna KONONIUK  UKSSB2:27.676
 Race 5, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1102 Martyna GORKA  ORZEL1:54.699Q
2.2127 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB1:57.908Q
3.385 Patrycja SZALAJKO  MOSIR2:01.450Q
4.4155 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB2:02.198
5.5130 Komelia PAKULA  UKSJB2:13.981
6.6160 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB2:14.651
 Race 6, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Kornelia WOZNIAK  ORL1:51.449Q
2.2129 Zofia MIEZIO  UKSJB1:58.134Q
3.333 Milena SAKOWICZ  GIZ2:01.661Q
4.4112 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ2:03.344
5.5165 Laura WOZNIEWSKA  UKSSB2:04.443
6.6126 Blanka KARDASZ  UKSJB2:22.316
7.7164 Lena WIEREL  UKSSB2:27.065
 
Semi Final 1000 meter Junior D Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 21, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Kornelia WOZNIAK  ORL1:50.334Q
2.2133 Maria SKARZYNSKA  UKSJB1:53.663Q
3.5158 Maja GIWER  UKSSB1:53.756
4.6182 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:54.678
5.384 Maja ROCKA  MOSIR1:55.468
6.4155 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB1:58.703
7.7123 Zofia DAMIANIUK  UKSJB2:01.184
 Race 22, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Amelia BOOS  ORL1:54.352Q
2.4122 Daria DASZUTA  UKSJB1:55.154Q
3.2127 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB1:56.594 
4.583 Julia KOGUT  MOSIR1:57.335
5.7114 Karolina WITT  STOCZ1:59.530
6.3161 Milena KANIA  UKSSB2:00.278
7.6159 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB2:03.065
 Race 23, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1102 Martyna GORKA  ORZEL1:52.115Q
2.2163 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:53.797Q
3.332 Kaja KISIELEWSKA  GIZ1:55.077 
4.4129 Zofia MIEZIO  UKSJB1:56.780
5.633 Milena SAKOWICZ  GIZ2:00.635
6.585 Patrycja SZALAJKO  MOSIR2:00.818
7.7112 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ2:01.752
 
Final 1000 meter Junior D Girls
 Race 32, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1182 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:55.5131 
2.283 Julia KOGUT  MOSIR1:55.842
3.3127 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB1:55.922
4.484 Maja ROCKA  MOSIR1:56.003
5.5114 Karolina WITT  STOCZ1:56.852
6.6129 Zofia MIEZIO  UKSJB1:57.636
732 Kaja KISIELEWSKA  GIZP
 Race 33, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Kornelia WOZNIAK  ORL1:46.30234 
2.2102 Martyna GORKA  ORZEL1:49.67821
3.3163 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:50.85813
4.4122 Daria DASZUTA  UKSJB1:51.4488
5.5158 Maja GIWER  UKSSB1:54.4025
6.6133 Maria SKARZYNSKA  UKSJB1:57.0993
7.791 Amelia BOOS  ORL2:08.1902
 
Distance Classification 1000 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.93 Kornelia WOZNIAK  ORL1341|1|11:46.302
2.102 Martyna GORKA  ORZEL2211|1|21:49.678
3.163 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB3131|2|31:50.858
4.122 Daria DASZUTA  UKSJB481|2|41:51.448
5.158 Maja GIWER  UKSSB551|3|51:53.756
6.133 Maria SKARZYNSKA  UKSJB632|2|61:53.663
7.91 Amelia BOOS  ORL721|1|71:52.127
  Final, Group 2
8.182 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS112|4|11:54.678
9.83 Julia KOGUT  MOSIR22|4|21:55.842
10.127 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB32|3|31:55.922
11.84 Maja ROCKA  MOSIR43|5|41:55.468
12.114 Karolina WITT  STOCZ53|5|51:56.852
13.129 Zofia MIEZIO  UKSJB62|4|61:56.780
14.32 Kaja KISIELEWSKA  GIZP2|3|P1:55.077
  Semi Final, Group 1
15.33 Milena SAKOWICZ  GIZ53|52:00.635
16.161 Milena KANIA  UKSSB63|61:59.867
17.85 Patrycja SZALAJKO  MOSIR63|62:00.818
18.155 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB64|61:58.703
19.123 Zofia DAMIANIUK  UKSJB73|72:01.184
20.112 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ74|72:01.752
21.159 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB74|72:02.425
  Heats, Group 1
22.92 Natalia FINC  ORL442:04.708
23.125 Oliwia HARASIMCZUK  UKSJB442:05.582
24.154 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB442:05.930
25.165 Laura WOZNIEWSKA  UKSSB552:04.443
26.156 Kinga DYBIEC  UKSSB552:06.089
27.128 Laura MAJEWSKA  UKSJB552:07.229
28.124 Zuzanna DRAGOWSKA  UKSJB552:08.251
29.130 Komelia PAKULA  UKSJB552:13.981
30.132 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB552:19.133
31.160 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB662:14.651
32.157 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB662:18.439
33.126 Blanka KARDASZ  UKSJB662:22.316
34.162 Hanna KONONIUK  UKSSB662:27.676
35.113 Maria ROMANOWSKA  STOCZ662:28.091
36.131 Daria ROSKAL  UKSJB66
37.164 Lena WIEREL  UKSSB772:27.065


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Web-TV
Impakt Sport
Eraton Race Timers