Events
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 5-6 December 2020
 
Heats 222 meter Junior E Girls
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 43, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Amelia PANCZYSZYN  ORL25.983Q
2.2168 Alicja PERKOWSKA  UKSSB28.894Q
3.3171 Gaja SZTABINSKA  UKSSB30.090 
4.410 Victoria RADZIKOWSKA  BLYSD33.025
5.5138 Karina LUPINSKA  UKSJB35.442
6.6139 Olga LYCZKOWSKA  UKSJB36.056
 Race 44, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1169 Aurelia POPLAWSKA-TABORDA  UKSSB26.774Q
2.2137 Natalia JARMOC  UKSJB27.995Q
3.334 Zofia PIATEK  GIZ28.301
4.4166 Bianka MAKAREWICZ  UKSSB28.999
5.5140 Gabriela OSIPOWICZ  UKSJB29.619
 Race 45, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Julia WAWER  GIZ26.857Q
2.2141 Laura SZYMCZUK  UKSJB26.925Q
3.3136 Weronika FALKOWSKA  UKSJB27.872
4.4167 Dominika MARKIEWICZ  UKSSB28.402
5.595 Antonina OSTROWSKA  ORL31.367
 Race 46, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 Aleksandra JABLONSKA  ORL26.992Q
2.226 Nicola MICHALSKA  BLYST28.490Q
3.3134 Oliwia BUCZYLKO  UKSJB28.617 
4.4170 Julia RYDZEWSKA  UKSSB28.934
5.5135 Ewa DEMIANIUK  UKSJB30.314
6.630 Judyta SAKOWICZ  GIZ33.909
 
Semi Final 222 meter Junior E Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 60, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Amelia PANCZYSZYN  ORL25.583Q
2.235 Julia WAWER  GIZ26.638Q
3.3141 Laura SZYMCZUK  UKSJB27.012 
4.4168 Alicja PERKOWSKA  UKSSB27.272
5.534 Zofia PIATEK  GIZ28.572
 Race 61, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1169 Aurelia POPLAWSKA-TABORDA  UKSSB26.671Q
2.2137 Natalia JARMOC  UKSJB26.863Q
3.394 Aleksandra JABLONSKA  ORL26.872 
4.4136 Weronika FALKOWSKA  UKSJB28.096
5.526 Nicola MICHALSKA  BLYST28.220
 
Final 222 meter Junior E Girls
 Race 71, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 Aleksandra JABLONSKA  ORL26.7055 
2.2141 Laura SZYMCZUK  UKSJB27.2613
3.3168 Alicja PERKOWSKA  UKSSB27.8762
4.4136 Weronika FALKOWSKA  UKSJB29.7551
 Race 72, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Amelia PANCZYSZYN  ORL25.01634 
2.4137 Natalia JARMOC  UKSJB26.53221
3.3169 Aurelia POPLAWSKA-TABORDA  UKSSB26.67913
4.235 Julia WAWER  GIZ27.2908
 
Distance Classification 222 meter Junior E Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.96 Amelia PANCZYSZYN  ORL1341|1|125.016
2.137 Natalia JARMOC  UKSJB2212|2|226.532
3.169 Aurelia POPLAWSKA-TABORDA  UKSSB3131|1|326.671
4.35 Julia WAWER  GIZ481|2|426.638
  Final, Group 2
5.94 Aleksandra JABLONSKA  ORL151|3|126.705
6.141 Laura SZYMCZUK  UKSJB232|3|226.925
7.168 Alicja PERKOWSKA  UKSSB322|4|327.272
8.136 Weronika FALKOWSKA  UKSJB413|4|427.872
  Semi Final, Group 1
9.26 Nicola MICHALSKA  BLYST52|528.220
10.34 Zofia PIATEK  GIZ53|528.301
  Heats, Group 1
11.134 Oliwia BUCZYLKO  UKSJB3328.617
12.171 Gaja SZTABINSKA  UKSSB3330.090
13.167 Dominika MARKIEWICZ  UKSSB4428.402
14.170 Julia RYDZEWSKA  UKSSB4428.934
15.166 Bianka MAKAREWICZ  UKSSB4428.999
16.10 Victoria RADZIKOWSKA  BLYSD4433.025
17.140 Gabriela OSIPOWICZ  UKSJB5529.619
18.135 Ewa DEMIANIUK  UKSJB5530.314
19.95 Antonina OSTROWSKA  ORL5531.367
20.138 Karina LUPINSKA  UKSJB5535.442
21.30 Judyta SAKOWICZ  GIZ6633.909
22.139 Olga LYCZKOWSKA  UKSJB6636.056


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Bioracer
Web-TV
Kilimanjaro
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Impakt Sport