Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Bialystok, Poland - 21-22 November 2020
Heats 1000 meter Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 5 skaters)
Race 173, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1:38.761
Q
2.
2
53
Ada MAJEWSKA
JUV
1:40.049
3.
3
49
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:41.977
4.
4
3
Magdalena WILGA
AZSO
1:42.117
5.
5
43
Kamila SAGANEK
JUV
1:49.997
Race 174, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:38.470
Q
2.
2
50
Aleksandra CZABAN
JUV
1:38.655
3.
3
113
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1:41.611
4.
4
51
Adrianna DAKOWICZ
JUV
1:48.705
5.
5
2
Aleksandra LISEK
AZSO
1:49.473
Race 175, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Sara SLIZEWSKA
JUV
1:44.383
Q
2.
2
57
Kamila TYLMAN
JUV
1:46.379
3.
3
48
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:47.288
4.
4
52
Zuzanna KRUPINSKA
JUV
1:51.220
5.
5
81
Vanessa FLORCZAK
MOSIR
2:09.273
6.
6
9
Nikola RADZIKOWSKA
BLYSD
2:29.515
Final 1000 meter Ladies
Race 183, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Kamila TYLMAN
JUV
1:50.982
3
2.
2
49
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:51.076
2
3.
3
113
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1:51.386
1
4.
4
48
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:51.549
5.
5
3
Magdalena WILGA
AZSO
1:51.733
Race 184, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1:35.715
34
2.
2
54
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:35.801
21
3.
3
56
Sara SLIZEWSKA
JUV
1:37.650
13
4.
4
50
Aleksandra CZABAN
JUV
1:37.903
8
5.
5
53
Ada MAJEWSKA
JUV
1:42.969
5
Distance Classification 1000 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
55
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1
34
1|1
1:35.715
2.
54
Karolina PARCZEWSKA
JUV
2
21
1|2
1:35.801
3.
56
Sara SLIZEWSKA
JUV
3
13
1|3
1:37.650
4.
50
Aleksandra CZABAN
JUV
4
8
2|4
1:37.903
5.
53
Ada MAJEWSKA
JUV
5
5
2|5
1:40.049
Final, Group 2
6.
57
Kamila TYLMAN
JUV
1
3
2|1
1:46.379
7.
49
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2
2
3|2
1:41.977
8.
113
Julia KRUTYSZA
STOCZ
3
1
3|3
1:41.611
9.
48
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
4
3|4
1:47.288
10.
3
Magdalena WILGA
AZSO
5
4|5
1:42.117
Heats, Group 1
11.
51
Adrianna DAKOWICZ
JUV
4
4
1:48.705
12.
52
Zuzanna KRUPINSKA
JUV
4
4
1:51.220
13.
2
Aleksandra LISEK
AZSO
5
5
1:49.473
14.
43
Kamila SAGANEK
JUV
5
5
1:49.997
15.
81
Vanessa FLORCZAK
MOSIR
5
5
2:09.273
16.
9
Nikola RADZIKOWSKA
BLYSD
6
6
2:29.515
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters