Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 777 meter Junior D Boys
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 65, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1129 Flavio POPOLAWSKI-TABORDA  UKSSB1:31.838Q
2.236 Mateusz STEFANOWSKI  GIZ1:32.027Q
3.3127 Patryk KWIATKOWSKI  UKSSB1:34.209
4.4105 Kacper DE HAAN  UKSJB1:34.246
 Race 66, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 Tymon HRYNIEWICZ  ORZEL1:36.856Q
2.233 Jakub NOWAK  GIZ1:36.925Q
3.3126 Franciszek IZBICKI  UKSSB1:38.210 
4.4106 Franciszek DOMBEK  UKSJB1:44.047
 Race 67, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1128 Patryk PALENCEUSZ  UKSSB1:27.640Q
2.294 Oskar SOLTAN  STOCZ1:32.662Q
3.334 Lukasz PIATEK  GIZ1:33.131
4.476 Jakub BEDNARZ  ORL1:45.078
5.5143 Pawel WOJNO  WMKS1:52.828
 Race 68, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Adam LAMASZ  ORL1:31.578Q
2.2142 Aleksander RICHTER  WMKS1:31.757Q
3.3125 Szymon ETEL  UKSSB1:39.727 
4.437 Filip SZTAFA  GIZ1:48.245
5.512 Bartlomiej ZAKRZEWICZ  BLYSD1:51.565
 
Semi Final 777 meter Junior D Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 129, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1128 Patryk PALENCEUSZ  UKSSB1:23.395Q
2.2129 Flavio POPOLAWSKI-TABORDA  UKSSB1:23.825Q
3.394 Oskar SOLTAN  STOCZ1:24.125 
4.436 Mateusz STEFANOWSKI  GIZ1:25.045
5.534 Lukasz PIATEK  GIZ1:28.568
 Race 130, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Adam LAMASZ  ORL1:24.021Q
2.233 Jakub NOWAK  GIZ1:24.153Q
3.382 Tymon HRYNIEWICZ  ORZEL1:24.353
4.4142 Aleksander RICHTER  WMKS1:24.796
5.5127 Patryk KWIATKOWSKI  UKSSB1:34.604
 
Final 777 meter Junior D Boys
 Race 138, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1142 Aleksander RICHTER  WMKS1:26.5893 
2.236 Mateusz STEFANOWSKI  GIZ1:26.6182
3.382 Tymon HRYNIEWICZ  ORZEL1:28.8551
4.434 Lukasz PIATEK  GIZ1:33.926
5.5127 Patryk KWIATKOWSKI  UKSSB1:38.716
 Race 139, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1129 Flavio POPOLAWSKI-TABORDA  UKSSB1:20.36534 
2.277 Adam LAMASZ  ORL1:20.67521
3.333 Jakub NOWAK  GIZ1:23.36913
4.494 Oskar SOLTAN  STOCZ1:23.6778
5.5128 Patryk PALENCEUSZ  UKSSB1:28.8505
 
Distance Classification 777 meter Junior D Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.129 Flavio POPOLAWSKI-TABORDA  UKSSB1341|2|11:20.365
2.77 Adam LAMASZ  ORL2211|1|21:20.675
3.33 Jakub NOWAK  GIZ3132|2|31:23.369
4.94 Oskar SOLTAN  STOCZ482|3|41:23.677
5.128 Patryk PALENCEUSZ  UKSSB551|1|51:23.395
  Final, Group 2
6.142 Aleksander RICHTER  WMKS132|4|11:24.796
7.36 Mateusz STEFANOWSKI  GIZ222|4|21:25.045
8.82 Tymon HRYNIEWICZ  ORZEL311|3|31:24.353
9.34 Lukasz PIATEK  GIZ43|5|41:28.568
10.127 Patryk KWIATKOWSKI  UKSSB53|5|51:34.209
  Heats, Group 1
11.126 Franciszek IZBICKI  UKSSB331:38.210
12.125 Szymon ETEL  UKSSB331:39.727
13.105 Kacper DE HAAN  UKSJB441:34.246
14.106 Franciszek DOMBEK  UKSJB441:44.047
15.76 Jakub BEDNARZ  ORL441:45.078
16.37 Filip SZTAFA  GIZ441:48.245
17.12 Bartlomiej ZAKRZEWICZ  BLYSD551:51.565
18.143 Pawel WOJNO  WMKS551:52.828


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Web-TV
Skate-Tec
Eraton Race Timers
Bioracer