Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 2 - Gizycko, Poland - 24-25 October 2020
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Martyna GORKA  ORZEL2:05.425Q
2.297 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB2:05.562Q
3.390 Karolina WITT  STOCZ2:11.001
4.4112 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB2:12.588
5.5115 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB2:17.293
6.6136 Alicja DOMEJKO  WMKS2:18.445
 Race 2, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Amelia BOOS  ORL1:51.351Q
2.2137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS2:01.174Q
3.3120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB2:04.391
4.4114 Kinga DYBIEC  UKSSB2:09.857
5.599 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB2:11.535
6.6118 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB2:22.068
 Race 3, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:59.485Q
2.2113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB1:59.777Q
3.3138 Amelia TYBORSKA  WMKS2:04.100
4.4101 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB2:04.517
5.589 Maria ROMANOWSKA  STOCZ2:06.342
6.625 Aleksandra WOJEWNIK  GIZ2:08.151
 Race 4, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL1:50.452Q
2.2119 Milena KANIA  UKSSB2:01.670Q
3.323 Kaja KISIELEWSKA  GIZ2:01.710
4.498 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB2:08.441
5.5135 Zuzanna BIELOWIEZEC  WMKS2:18.618
6122 Laura WOZNIEWSKA  UKSSBDNS
 Race 5, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1116 Maja GIWER  UKSSB2:03.403Q
2.224 Milena SAKOWICZ  GIZ2:03.623Q
3.3100 Maria SKARZYNSKA  UKSJB2:12.192 
4.4117 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB2:25.292
5.588 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ2:35.249
6.6134 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS2:54.883
 
Semi Final 1000 meter Junior D Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 11, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.170 Amelia BOOS  ORL1:54.040Q
2.2121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB1:56.198Q
3.323 Kaja KISIELEWSKA  GIZ1:57.100Q
4.4137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:57.896 
5.5113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB1:58.079
6.697 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB2:02.730
7.790 Karolina WITT  STOCZ2:11.195
 Race 12, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL1:48.586Q
2.2116 Maja GIWER  UKSSB1:57.299Q
3.324 Milena SAKOWICZ  GIZ1:58.643Q
4.480 Martyna GORKA  ORZEL1:59.888
5.5119 Milena KANIA  UKSSB2:00.682
6.6120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB2:00.776
7.7138 Amelia TYBORSKA  WMKS2:06.768
 
Final 1000 meter Junior D Girls
 Race 21, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB1:58.1461 
2.2113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB1:58.682
3.3119 Milena KANIA  UKSSB1:59.069
4.497 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB1:59.096
5.580 Martyna GORKA  ORZEL1:59.938
6.690 Karolina WITT  STOCZ2:06.458
7.7138 Amelia TYBORSKA  WMKS2:08.672
 Race 22, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.171 Kornelia WOZNIAK  ORL1:44.95934 
2.270 Amelia BOOS  ORL1:47.35521
3.3116 Maja GIWER  UKSSB1:53.02713
4.4137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS1:56.5748
5.523 Kaja KISIELEWSKA  GIZ1:56.7175
6.6121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB2:08.2023
7.724 Milena SAKOWICZ  GIZ2:16.2922
 
Distance Classification 1000 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.71 Kornelia WOZNIAK  ORL1341|1|11:44.959
2.70 Amelia BOOS  ORL2211|1|21:47.355
3.116 Maja GIWER  UKSSB3131|2|31:53.027
4.137 Julia MIERZEJEWSKA  WMKS482|4|41:56.574
5.23 Kaja KISIELEWSKA  GIZ553|3|51:56.717
6.121 Hanna SKRZYPKOWSKA  UKSSB631|2|61:56.198
7.24 Milena SAKOWICZ  GIZ722|3|71:58.643
  Final, Group 2
8.120 Dominika PERKOWSKA  UKSSB113|6|11:58.146
9.113 Nika CHODAKOWSKA  UKSSB22|5|21:58.079
10.119 Milena KANIA  UKSSB32|5|31:59.069
11.97 Wiktoria MACIEJEWSKA  UKSJB42|6|41:59.096
12.80 Martyna GORKA  ORZEL51|4|51:59.888
13.90 Karolina WITT  STOCZ63|7|62:06.458
14.138 Amelia TYBORSKA  WMKS73|7|72:04.100
  Heats, Group 1
15.100 Maria SKARZYNSKA  UKSJB332:12.192
16.101 Wiktoria ZAJCZYK  UKSJB442:04.517
17.98 Malgorzata MALINOWSKA  UKSJB442:08.441
18.114 Kinga DYBIEC  UKSSB442:09.857
19.112 Nikola CHARKIEWICZ  UKSSB442:12.588
20.117 Blanka GROCHOWSKA  UKSSB442:25.292
21.89 Maria ROMANOWSKA  STOCZ552:06.342
22.99 Zuzanna RUTKOWSKA  UKSJB552:11.535
23.115 Julia FILIPCZUK-ZAMOJDA  UKSSB552:17.293
24.135 Zuzanna BIELOWIEZEC  WMKS552:18.618
25.88 Karolina KOMOROWSKA  STOCZ552:35.249
26.25 Aleksandra WOJEWNIK  GIZ662:08.151
27.136 Alicja DOMEJKO  WMKS662:18.445
28.118 Magdalena JAMIOLKOWSKA  UKSSB662:22.068
29.134 Patrycja ANTONOWICZ  WMKS662:54.883
30.122 Laura WOZNIEWSKA  UKSSBDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Web-TV
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Bioracer
Sebra Sports