Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POL - Bialystok, Poland - 16-18 October 2020
 
Heats 1500 meter Men
  4 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 14 skaters)
 Race 5, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Mateusz MIKOLAJUK  JUV2:26.658Q
2.238 Lukasz KUCZYNSKI  JUV2:27.161Q
3.311 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO2:30.748Q
4.437 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV2:36.896 
5.553 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ2:36.966
6.634 Bartosz HAMANOWICZ  JUV2:41.212
 Race 6, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Pawel ADAMSKI  JUV2:32.933Q
2.29 Sebastian HYDZIK  AZSO2:33.604Q
3.333 Filip FILIANOWICZ  JUV2:42.821Q
4.444 Piotr SZKIL  JUV2:43.510 
5.548 Arkadiusz RYBAK  ORZEL2:48.807
 Race 7, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Rafal ANIKIEJ  JUV2:24.207Q
2.241 Karol NIESCIER  JUV2:26.333Q
3.313 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:29.400Q
4.439 Oskar KUROWSKI  JUV2:31.127
5.545 Michal PAWLOWSKI  MOSIR2:40.403
6.610 Szymon HYJEK  AZSO3:18.112
 Race 8, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Michal NIEWINSKI  JUV2:26.735Q
2.236 Ignacy KLUJSZO  JUV2:27.282Q
3.347 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:29.640Q
4.455 Adam MUCHLADO  STOCZ2:30.284
5.543 Oskar POPLAWSKI  JUV2:37.335
 
Ranking Final 1500 meter Men
 Race 36, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Michal PAWLOWSKI  MOSIR2:35.005 
2.244 Piotr SZKIL  JUV2:36.367
3.343 Oskar POPLAWSKI  JUV2:37.204
4.448 Arkadiusz RYBAK  ORZEL2:37.718
5.553 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ2:37.740
6.634 Bartosz HAMANOWICZ  JUV2:38.498
7.710 Szymon HYJEK  AZSO2:45.103
8.837 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV3:02.590
 
Semi Final 1500 meter Men
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 39, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO2:18.772Q
2.238 Lukasz KUCZYNSKI  JUV2:18.902Q
3.340 Mateusz MIKOLAJUK  JUV2:19.212Q
4.436 Ignacy KLUJSZO  JUV2:20.365
5.547 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:24.578
6.639 Oskar KUROWSKI  JUV2:31.792
7.742 Michal NIEWINSKI  JUV-    
 Race 40, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Rafal ANIKIEJ  JUV2:20.428Q
2.241 Karol NIESCIER  JUV2:20.604Q
3.355 Adam MUCHLADO  STOCZ2:28.225Q
4.413 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:29.981 
5.531 Pawel ADAMSKI  JUV2:33.925
6.633 Filip FILIANOWICZ  JUV2:38.839
79 Sebastian HYDZIK  AZSOP
 
Final 1500 meter Men
 Race 43, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Michal NIEWINSKI  JUV2:14.7431 
2.231 Pawel ADAMSKI  JUV2:15.597
3.347 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:31.993
4.413 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:32.415
5.539 Oskar KUROWSKI  JUV2:35.135
6.633 Filip FILIANOWICZ  JUV-    
 Race 44, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO2:17.30534 
2.238 Lukasz KUCZYNSKI  JUV2:17.93621
3.341 Karol NIESCIER  JUV2:18.60813
4.440 Mateusz MIKOLAJUK  JUV2:20.2638
5.532 Rafal ANIKIEJ  JUV2:20.2695
6.636 Ignacy KLUJSZO  JUV2:23.4683
7.755 Adam MUCHLADO  STOCZ2:26.4172
 
Distance Classification 1500 meter Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.11 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO1343|1|12:17.305
2.38 Lukasz KUCZYNSKI  JUV2212|2|22:17.936
3.41 Karol NIESCIER  JUV3132|2|32:18.608
4.40 Mateusz MIKOLAJUK  JUV481|3|42:19.212
5.32 Rafal ANIKIEJ  JUV551|1|52:20.269
6.36 Ignacy KLUJSZO  JUV632|4|62:20.365
7.55 Adam MUCHLADO  STOCZ724|3|72:26.417
  Final, Group 2
8.42 Michal NIEWINSKI  JUV111|7|12:14.743
9.31 Pawel ADAMSKI  JUV21|5|22:15.597
10.47 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL33|5|32:24.578
11.13 Jakub EKSTOWICZ  GIZ43|4|42:29.400
12.39 Oskar KUROWSKI  JUV54|6|52:31.127
13.33 Filip FILIANOWICZ  JUV63|6|62:38.839
  Semi Final, Group 1
14.9 Sebastian HYDZIK  AZSOP2|P2:33.604
  Ranking Final, Group 1
15.45 Michal PAWLOWSKI  MOSIR15|12:35.005
16.44 Piotr SZKIL  JUV24|22:36.367
17.43 Oskar POPLAWSKI  JUV35|32:37.204
18.48 Arkadiusz RYBAK  ORZEL45|42:37.718
19.53 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ55|52:36.966
20.34 Bartosz HAMANOWICZ  JUV66|62:38.498
21.10 Szymon HYJEK  AZSO76|72:45.103
22.37 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV84|82:36.896


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Impakt Sport
Kilimanjaro
Bioracer
Web-TV
Sebra Sports