Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS POL - Bialystok, Poland - 16-18 October 2020
 
Heats 500 meter Men
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 15, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Pawel ADAMSKI  JUV43.134Q
2.29 Sebastian HYDZIK  AZSO44.615Q
3.333 Filip FILIANOWICZ  JUV48.359 
4.439 Oskar KUROWSKI  JUV48.545
 Race 16, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Karol NIESCIER  JUV43.119Q
2.211 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO43.269Q
3.334 Bartosz HAMANOWICZ  JUV48.298 
4.453 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ49.095
 Race 17, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Rafal ANIKIEJ  JUV42.237Q
2.247 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL44.943Q
3.313 Jakub EKSTOWICZ  GIZ45.671 
4.443 Oskar POPLAWSKI  JUV48.379
5.544 Piotr SZKIL  JUV-    
 Race 18, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Mateusz MIKOLAJUK  JUV44.330Q
2.255 Adam MUCHLADO  STOCZ46.559Q
3.337 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV46.982 
4.442 Michal NIEWINSKI  JUV1:11.072
 Race 19, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Lukasz KUCZYNSKI  JUV42.603Q
2.236 Ignacy KLUJSZO  JUV43.818Q
3.345 Michal PAWLOWSKI  MOSIR47.040 
4.448 Arkadiusz RYBAK  ORZEL49.707
5.510 Szymon HYJEK  AZSO53.746
 
Ranking Final 500 meter Men
 Race 46, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Michal NIEWINSKI  JUV43.020 
2.239 Oskar KUROWSKI  JUV47.181
3.348 Arkadiusz RYBAK  ORZEL48.391
4.443 Oskar POPLAWSKI  JUV48.612
5.553 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ49.064
 Race 47, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.144 Piotr SZKIL  JUV47.650 
2.210 Szymon HYJEK  AZSO50.917
 Race 48, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.113 Jakub EKSTOWICZ  GIZ45.720 
2.233 Filip FILIANOWICZ  JUV45.850
3.337 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV46.092
4.434 Bartosz HAMANOWICZ  JUV46.362
5.545 Michal PAWLOWSKI  MOSIR-    
 
Semi Final 500 meter Men
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 55, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Rafal ANIKIEJ  JUV42.674Q
2.231 Pawel ADAMSKI  JUV43.097Q
3.340 Mateusz MIKOLAJUK  JUV43.390 
4.49 Sebastian HYDZIK  AZSO43.626
5.547 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL45.261
 Race 56, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Lukasz KUCZYNSKI  JUV42.347Q
2.241 Karol NIESCIER  JUV42.703Q
3.311 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO42.891 
4.436 Ignacy KLUJSZO  JUV43.441
5.555 Adam MUCHLADO  STOCZ46.341
 
Final 500 meter Men
 Race 59, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO42.8935 
2.240 Mateusz MIKOLAJUK  JUV43.0513
3.336 Ignacy KLUJSZO  JUV43.1572
4.49 Sebastian HYDZIK  AZSO43.2491
 Race 60, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Rafal ANIKIEJ  JUV42.89834 
2.238 Lukasz KUCZYNSKI  JUV42.98721
3.341 Karol NIESCIER  JUV43.42713
4.431 Pawel ADAMSKI  JUV43.5978
 
Distance Classification 500 meter Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.32 Rafal ANIKIEJ  JUV1341|1|142.237
2.38 Lukasz KUCZYNSKI  JUV2211|1|242.347
3.41 Karol NIESCIER  JUV3131|2|342.703
4.31 Pawel ADAMSKI  JUV481|2|443.097
  Final, Group 2
5.11 Mateusz KRZEMINSKI  AZSO152|3|142.891
6.40 Mateusz MIKOLAJUK  JUV231|3|243.051
7.36 Ignacy KLUJSZO  JUV322|4|343.157
8.9 Sebastian HYDZIK  AZSO412|4|443.249
  Semi Final, Group 1
9.47 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL52|544.943
10.55 Adam MUCHLADO  STOCZ52|546.341
  Ranking Final, Group 1
11.13 Jakub EKSTOWICZ  GIZ13|145.671
12.33 Filip FILIANOWICZ  JUV23|245.850
13.37 Bartosz KRAWCZYKOWICZ  JUV33|346.092
14.34 Bartosz HAMANOWICZ  JUV43|446.362
15.45 Michal PAWLOWSKI  MOSIR53|547.040
  Ranking Final, Group 2
16.44 Piotr SZKIL  JUV15|147.650
17.10 Szymon HYJEK  AZSO25|250.917
  Ranking Final, Group 3
18.42 Michal NIEWINSKI  JUV14|143.020
19.39 Oskar KUROWSKI  JUV24|247.181
20.48 Arkadiusz RYBAK  ORZEL34|348.391
21.43 Oskar POPLAWSKI  JUV44|448.379
22.53 Jakub DOLKOWSKI  STOCZ54|549.064


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Impakt Sport
Eraton Race Timers