Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 1 - Sanok, Poland - 26-27 September 2020
Heats 1000 meter Ladies
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 156, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Wiktoria TKACZUK
AZSO
1:47.308
Q
2.
2
47
Ada MAJEWSKA
JUV
1:47.777
Q
3.
3
45
Adrianna DAKOWICZ
JUV
1:57.995
4.
4
48
Karolina PARCZEWSKA
JUV
2:16.823
Race 157, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
49
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1:49.749
Q
2.
2
42
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:50.112
Q
3.
3
4
Magdalena WILGA
AZSO
1:50.324
4.
4
12
Nikola RADZIKOWSKA
BLYSD
2:31.912
Race 158, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Aleksandra CZABAN
JUV
1:45.362
Q
2.
2
46
Marta DRUMSKA
JUV
1:45.465
Q
3.
3
110
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1:46.686
4.
4
2
Aleksandra LISEK
AZSO
1:49.336
Race 159, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2:00.114
Q
2.
2
79
Emma MAZUR
MOSIR
2:03.890
Q
3
51
Kamila TYLMAN
JUV
DNS
4
52
Gabriela ZEMIEROWSKA
JUV
DNS
Semi Final 1000 meter Ladies
2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
Race 168, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Wiktoria TKACZUK
AZSO
1:37.733
Q
2.
2
44
Aleksandra CZABAN
JUV
1:38.733
Q
3.
3
46
Marta DRUMSKA
JUV
1:40.733
4.
4
42
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:40.858
5.
5
79
Emma MAZUR
MOSIR
1:44.075
Race 169, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
49
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1:38.749
Q
2.
2
47
Ada MAJEWSKA
JUV
1:39.172
Q
3.
3
43
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:42.364
4.
4
4
Magdalena WILGA
AZSO
1:42.525
5.
5
110
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1:43.493
Final 1000 meter Ladies
Race 176, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
110
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1:44.821
3
2.
2
42
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:45.525
2
3.
3
43
Kinga CHILIMONIUK
JUV
2:04.506
1
4.
4
79
Emma MAZUR
MOSIR
2:24.318
5
4
Magdalena WILGA
AZSO
P
Race 177, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
49
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1:52.513
34
2.
2
3
Wiktoria TKACZUK
AZSO
1:52.653
21
3.
3
44
Aleksandra CZABAN
JUV
1:52.818
13
4.
4
47
Ada MAJEWSKA
JUV
1:52.987
8
5.
5
46
Marta DRUMSKA
JUV
1:57.192
5
Distance Classification 1000 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
49
Hanna SOKOLOWSKA
JUV
1
34
1|1|1
1:38.749
2.
3
Wiktoria TKACZUK
AZSO
2
21
1|1|2
1:37.733
3.
44
Aleksandra CZABAN
JUV
3
13
1|2|3
1:38.733
4.
47
Ada MAJEWSKA
JUV
4
8
2|2|4
1:39.172
5.
46
Marta DRUMSKA
JUV
5
5
2|3|5
1:40.733
Final, Group 2
6.
110
Julia KRUTYSZA
STOCZ
1
3
3|5|1
1:43.493
7.
42
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
2
2
2|4|2
1:40.858
8.
43
Kinga CHILIMONIUK
JUV
3
1
1|3|3
1:42.364
9.
79
Emma MAZUR
MOSIR
4
2|5|4
1:44.075
10.
4
Magdalena WILGA
AZSO
P
3|4|P
1:42.525
Heats, Group 1
11.
45
Adrianna DAKOWICZ
JUV
3
3
1:57.995
12.
2
Aleksandra LISEK
AZSO
4
4
1:49.336
13.
48
Karolina PARCZEWSKA
JUV
4
4
2:16.823
14.
12
Nikola RADZIKOWSKA
BLYSD
4
4
2:31.912
15.
51
Kamila TYLMAN
JUV
DNS
NS
15.
52
Gabriela ZEMIEROWSKA
JUV
DNS
NS
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters