Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FERENC CSIZMADIA MEMORIAL TROPHY - Budapest, Hungary - 13-15 November 2020
 
Heats 1000 meter Ladies
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 42, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 DOBRAN Fanni  MTK2:03.060Q
2.277 LIU Xuan Lena  MTK2:05.316Q
3.35 BODNAR Emma  DVTK2:08.131
4.489 SZOKE Petra  SZKE2:12.602
 Race 43, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 DOBRAN Flora  MTK1:50.670Q
2.288 PUSPOK Fanni  SZKE1:51.049Q
3.379 NAGY Netti  MTK1:53.455
4.46 Imola BODNAR  DVTK2:09.301
 Race 44, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 TURI Anna  JSE2:07.866Q
2.278 NAGY Anna Kerubina  MTK2:08.169Q
3.3123 Katarina JANKOVIC  SRB2:08.282 
 
Semi Final 1000 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 51, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 TURI Anna  JSE2:13.791Q
2.274 DOBRAN Fanni  MTK2:13.798Q
3.378 NAGY Anna Kerubina  MTK2:14.283 
4.479 NAGY Netti  MTK2:16.310
 Race 52, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.175 DOBRAN Flora  MTK2:13.469Q
2.288 PUSPOK Fanni  SZKE2:13.644Q
3.377 LIU Xuan Lena  MTK2:16.690 
4.45 BODNAR Emma  DVTK2:18.056
 
Final 1000 meter Ladies
 Race 58, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1123 Katarina JANKOVIC  SRB1:57.655 
2.289 SZOKE Petra  SZKE2:04.644
3.36 Imola BODNAR  DVTK2:06.380
 Race 59, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 NAGY Anna Kerubina  MTK2:07.7435 
2.279 NAGY Netti  MTK2:07.8653
3.377 LIU Xuan Lena  MTK2:07.9452
4.45 BODNAR Emma  DVTK2:12.0811
 Race 60, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.174 DOBRAN Fanni  MTK2:22.08734 
2.275 DOBRAN Flora  MTK2:22.35621
3.388 PUSPOK Fanni  SZKE2:22.38113
4.456 TURI Anna  JSE2:58.2038
 
Distance Classification 1000 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.74 DOBRAN Fanni  MTK1341|2|12:03.060
2.75 DOBRAN Flora  MTK2211|1|21:50.670
3.88 PUSPOK Fanni  SZKE3132|2|31:51.049
4.56 TURI Anna  JSE481|1|42:07.866
  Final, Group 2
5.78 NAGY Anna Kerubina  MTK152|3|12:07.743
6.79 NAGY Netti  MTK233|4|21:53.455
7.77 LIU Xuan Lena  MTK322|3|32:05.316
8.5 BODNAR Emma  DVTK413|4|42:08.131
  Final, Group 3
9.123 Katarina JANKOVIC  SRB13|11:57.655
10.89 SZOKE Petra  SZKE24|22:04.644
11.6 BODNAR Imola  DVTK34|32:06.380


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership