Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FERENC CSIZMADIA MEMORIAL TROPHY - Budapest, Hungary - 13-15 November 2020
 
Heats 777 meter Junior E Boys
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 68, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 BALAZS Benedek  JSE1:33.036Q
2.281 Bence KISS-GEBORA  MTK1:33.672Q
3.359 Kristof ALI  JSE1:33.723 
4.411 Nandor REPKA  DVTK1:59.263
5.5109 Norbert URBANEK  TDKE2:01.944
6.637 Marton FUSPOK  FTC-    
 Race 69, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 KUN Bence Benedek  MTK1:25.492Q
2.2108 MORAVCSIK Mark  TDKE1:34.331Q
3.363 GYORGY Nimrod  JSE1:35.880 
4.462 GYORGY Benedek  JSE1:37.506
5.536 Mate ERDOS  FTC1:44.145
6.638 Marcell NEMETH  FTC1:49.560
 Race 70, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.194 ARENDAS Mihaly  SZKE1:25.106Q
2.264 TOTH Tamas Oliver  JSE1:26.745Q
3.383 OLTI Miksa  MTK1:28.928 
4.410 Benedek Tamas BUDAY  DVTK1:41.753
5.561 Gergo GONDA  JSE1:42.283
6.639 Attila Botond TAKACS  FTC1:49.941
 
Final 777 meter Junior E Boys
 Race 81, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Marcell NEMETH  FTC1:43.101 
2.261 Gergo GONDA  JSE1:43.252
3.339 Attila Botond TAKACS  FTC1:50.500
4.4109 Norbert URBANEK  TDKE1:51.483
5.536 Mate ERDOS  FTC2:05.407
6.637 Marton FUSPOK  FTC2:05.577
 Race 82, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 OLTI Miksa  MTK1:31.9232 
2.259 Kristof ALI  JSE1:33.0731
3.362 GYORGY Benedek  JSE1:37.342
4.463 GYORGY Nimrod  JSE1:39.227
5.510 Benedek Tamas BUDAY  DVTK1:48.764
6.611 Nandor REPKA  DVTK1:49.005
 Race 83, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.182 KUN Bence Benedek  MTK1:18.94434 
2.294 ARENDAS Mihaly  SZKE1:25.37921
3.364 TOTH Tamas Oliver  JSE1:27.35913
4.460 BALAZS Benedek  JSE1:32.3248
5.5108 MORAVCSIK Mark  TDKE1:35.9875
6.681 Bence KISS-GEBORA  MTK1:40.1823
 
Distance Classification 777 meter Junior E Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.82 KUN Bence Benedek  MTK1341|11:18.944
2.94 ARENDAS Mihaly  SZKE2211|21:25.106
3.64 TOTH Tamas Oliver  JSE3132|31:26.745
4.60 BALAZS Benedek  JSE481|41:32.324
5.108 MORAVCSIK Mark  TDKE552|51:34.331
6.81 KISS-GEBORA Bence  MTK632|61:33.672
  Final, Group 2
7.83 OLTI Miksa  MTK123|11:28.928
8.59 ALI Kristof  JSE213|21:33.073
9.62 GYORGY Benedek  JSE34|31:37.342
10.63 GYORGY Nimrod  JSE43|41:35.880
11.10 BUDAY Benedek Tamas  DVTK54|51:41.753
12.11 REPKA Nandor  DVTK64|61:49.005
  Final, Group 3
13.38 NEMETH Marcell  FTC16|11:43.101
14.61 GONDA Gergo  JSE25|21:42.283
15.39 TAKACS Attila Botond  FTC36|31:49.941
16.109 URBANEK Norbert  TDKE45|41:51.483
17.36 ERDOS Mate  FTC55|51:44.145
18.37 FUSPOK Marton  FTC66|62:05.577


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership