Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FERENC CSIZMADIA MEMORIAL TROPHY - Budapest, Hungary - 13-15 November 2020
 
Heats 500 meter Junior E Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 143, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 VEGI Liana Dorina  DJKSE58.358Q
2.250 MARINKA-TOTH Anna  JSE58.732Q
3.317 Veronika TURMEZEI  FTC1:05.000
473 Xiaoyi ZHOU  MTKDNS
 Race 144, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK52.201Q
2.251 SZABO Jazmin  JSE55.991Q
3.318 Viktoria TURMEZEI  FTC1:02.547
4.44 Gitta JONA  DVTK1:06.235
 Race 145, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Natasa Z. MOLNAR  FTC54.232Q
2.287 Tirza VARGA  SZKE1:01.241Q
3.3102 Orsolya URBANEK  TDKE1:11.405 
449 Noemi GAZSI  JSEP
 
Semi Final 500 meter Junior E Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 158, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Natasa Z. MOLNAR  FTC55.395Q
2.21 VEGI Liana Dorina  DJKSE55.551Q
3.387 Tirza VARGA  SZKE1:10.521 
4.418 Viktoria TURMEZEI  FTC1:11.843
 Race 159, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK52.927Q
2.251 SZABO Jazmin  JSE56.073Q
3.350 MARINKA-TOTH Anna  JSE59.937 
4.417 Veronika TURMEZEI  FTC1:05.820
 
Final 500 meter Junior E Girls
 Race 169, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Noemi GAZSI  JSE57.164 
2.24 Gitta JONA  DVTK1:07.883
3.3102 Orsolya URBANEK  TDKE1:09.073
 Race 170, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 MARINKA-TOTH Anna  JSE1:00.1935 
2.287 Tirza VARGA  SZKE1:00.6153
3.318 Viktoria TURMEZEI  FTC1:01.3202
4.417 Veronika TURMEZEI  FTC1:04.7891
 Race 171, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK52.34434 
2.219 Natasa Z. MOLNAR  FTC54.53021
3.31 VEGI Liana Dorina  DJKSE54.83713
4.451 SZABO Jazmin  JSE54.9128
 
Distance Classification 500 meter Junior E Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.72 KISS-GEBORA Flora  MTK1341|1|152.201
2.19 MOLNAR Natasa Z.  FTC2211|1|254.232
3.1 VEGI Liana Dorina  DJKSE3131|2|354.837
4.51 SZABO Jazmin  JSE482|2|454.912
  Final, Group 2
5.50 MARINKA-TOTH Anna  JSE152|3|158.732
6.87 VARGA Tirza  SZKE232|3|21:00.615
7.18 TURMEZEI Viktoria  FTC323|4|31:01.320
8.17 TURMEZEI Veronika  FTC413|4|41:04.789
  Final, Group 3
9.49 GAZSI Noemi  JSE1P|157.164
10.4 JONA Gitta  DVTK24|21:06.235
11.102 URBANEK Orsolya  TDKE33|31:09.073
  Heats, Group 1
12.73 ZHOU Xiaoyi  MTKDNSNS


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership