Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
FERENC CSIZMADIA MEMORIAL TROPHY - Budapest, Hungary - 13-15 November 2020
 
Heats 333 meter Junior E Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 96, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 VEGI Liana Dorina  DJKSE36.988Q
2.249 Noemi GAZSI  JSE37.102Q
3.387 Tirza VARGA  SZKE41.902 
4.417 Veronika TURMEZEI  FTC43.214
 Race 97, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Xiaoyi ZHOU  MTK37.691Q
2.251 SZABO Jazmin  JSE37.928Q
3.318 Viktoria TURMEZEI  FTC41.521
4.44 Gitta JONA  DVTK55.482
 Race 98, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK35.844Q
2.219 Natasa Z. MOLNAR  FTC37.087Q
3.350 MARINKA-TOTH Anna  JSE39.577
4.4102 Orsolya URBANEK  TDKE47.322
 
Semi Final 333 meter Junior E Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 111, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 VEGI Liana Dorina  DJKSE37.310Q
2.251 SZABO Jazmin  JSE37.693Q
3.373 Xiaoyi ZHOU  MTK37.859 
4.450 MARINKA-TOTH Anna  JSE39.366
 Race 112, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK35.535Q
2.219 Natasa Z. MOLNAR  FTC37.144Q
3.349 Noemi GAZSI  JSE37.561 
4.418 Viktoria TURMEZEI  FTC40.620
 
Final 333 meter Junior E Girls
 Race 122, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Tirza VARGA  SZKE42.375 
2.217 Veronika TURMEZEI  FTC44.525
3.34 Gitta JONA  DVTK45.175
4.4102 Orsolya URBANEK  TDKE48.075
 Race 123, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Noemi GAZSI  JSE37.4305 
2.273 Xiaoyi ZHOU  MTK37.5553
3.350 MARINKA-TOTH Anna  JSE40.2942
4.418 Viktoria TURMEZEI  FTC40.6271
 Race 124, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.172 KISS-GEBORA Flora  MTK35.28334 
2.21 VEGI Liana Dorina  DJKSE36.88321
3.319 Natasa Z. MOLNAR  FTC36.92613
4.451 SZABO Jazmin  JSE37.1298
 
Distance Classification 333 meter Junior E Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.72 KISS-GEBORA Flora  MTK1341|1|135.283
2.1 VEGI Liana Dorina  DJKSE2211|1|236.883
3.19 MOLNAR Natasa Z.  FTC3132|2|336.926
4.51 SZABO Jazmin  JSE482|2|437.129
  Final, Group 2
5.49 GAZSI Noemi  JSE152|3|137.102
6.73 ZHOU Xiaoyi  MTK231|3|237.555
7.50 MARINKA-TOTH Anna  JSE323|4|339.366
8.18 TURMEZEI Viktoria  FTC413|4|440.620
  Final, Group 3
9.87 VARGA Tirza  SZKE13|141.902
10.17 TURMEZEI Veronika  FTC24|243.214
11.4 JONA Gitta  DVTK34|345.175
12.102 URBANEK Orsolya  TDKE44|447.322


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership