Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
10TH STEZ CUP - OLYMPIC HOPES - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 29-30 August 2020
Heats 1000 meter Ladies
3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 57, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
28
Tamara TOKAROVA
PRKP
1:42.835
Q
2.
1
3
Magdalena HROMASOVA
BZK
1:44.099
Q
3.
4
44
Karolina BILKOVA
STC
1:44.884
4.
3
7
Kristyna ZOCKOVA
KSB
2:00.810
Race 58, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
65
Barbora GÁKOVÁ
STC
1:41.265
Q
2.
2
19
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
1:41.837
Q
3.
1
64
Karolina HARTYCHOVA
KSB
1:53.042
4.
4
33
Ivana KUBIKOVA
PRKP
2:04.824
Race 59, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
2
Michaela POPLOVA
BZK
1:43.617
Q
2.
1
42
Klara STRNADOVA
STC
1:45.226
Q
3.
3
43
Kristyna KUDLACKOVA
STC
1:45.474
4.
2
34
Vanesa ANDERKOVA
PRKP
2:19.697
Semi Final 1000 meter Ladies
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 69, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
65
Barbora GÁKOVÁ
STC
1:44.019
Q
2.
2
19
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
1:44.118
3.
3
3
Magdalena HROMASOVA
BZK
1:44.219
4.
4
43
Kristyna KUDLACKOVA
STC
1:47.140
Race 70, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
28
Tamara TOKAROVA
PRKP
1:48.707
Q
2.
2
2
Michaela POPLOVA
BZK
1:48.963
3.
3
44
Karolina BILKOVA
STC
1:52.831
4.
4
42
Klara STRNADOVA
STC
1:55.240
Final 1000 meter Ladies
Race 80, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Karolina HARTYCHOVA
KSB
1:52.683
2.
3
33
Ivana KUBIKOVA
PRKP
2:00.099
3.
2
7
Kristyna ZOCKOVA
KSB
2:00.625
4.
4
34
Vanesa ANDERKOVA
PRKP
2:23.450
Race 81, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Magdalena HROMASOVA
BZK
1:43.767
5
2.
3
44
Karolina BILKOVA
STC
1:44.056
3
3.
4
42
Klara STRNADOVA
STC
1:44.323
2
4.
2
43
Kristyna KUDLACKOVA
STC
1:44.623
1
Race 82, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
2
Michaela POPLOVA
BZK
1:47.627
34
2.
3
28
Tamara TOKAROVA
PRKP
1:47.768
21
3.
2
19
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
1:48.819
13
4.
1
65
Barbora GÁKOVÁ
STC
1:49.139
8
Distance Classification 1000 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
2
Michaela POPLOVA
BZK
1
34
1|2|1
1:43.617
2.
28
Tamara TOKAROVA
PRKP
2
21
1|1|2
1:42.835
3.
19
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
3
13
2|2|3
1:41.837
4.
65
Barbora GÁKOVÁ
STC
4
8
1|1|4
1:41.265
Final, Group 2
5.
3
Magdalena HROMASOVA
BZK
1
5
2|3|1
1:43.767
6.
44
Karolina BILKOVA
STC
2
3
3|3|2
1:44.056
7.
42
Klara STRNADOVA
STC
3
2
2|4|3
1:44.323
8.
43
Kristyna KUDLACKOVA
STC
4
1
3|4|4
1:44.623
Final, Group 3
9.
64
Karolina HARTYCHOVA
KSB
1
3|1
1:52.683
10.
33
Ivana KUBIKOVA
PRKP
2
4|2
2:00.099
11.
7
Kristyna ZOCKOVA
KSB
3
4|3
2:00.625
12.
34
Vanesa ANDERKOVA
PRKP
4
4|4
2:19.697
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters