Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SOUTH ISLAND CHAMPIONSHIPS 2020 - Christchurch, New Zealand - 12 July 2020

Overall Classification Silver Masters Men
RankNameAffil
1. Kenneth HOWIE  OISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Masters Men
RankNameAffil
1. Christopher STREET  CAISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Veteran Ladies
RankNameAffil
1. Ruth KNIGHTS  CAISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Sub Veterans Men
RankNameAffil
1. Thomas PEARCE  CAISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Senior B Men
RankNameAffil
1. Kiel MORGAN  CAISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Junior Men
RankNameAffil
1. Ethan DE ROSE  CAISC
2. Yuma KOBAYASHI  CAISC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Sub Junior Men
RankNameAffil
1. Edward FERYAGIN  MAIN
2. Luke STREET  CAISC
3. Lucas SILVA  OISC
4. Taylor MONK  CAISC
Overall Classification
777 meter | 222 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Sub Junior Ladies
RankNameAffil
1. Leona JONES  CAISC
2. Georgia CHIN  OISC
3. Daphne RICKETTS  OISC
Overall Classification
777 meter | 222 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Juvenile Boys
RankNameAffil
1. Luke STREET  CAISC
2. Taylor MONK  CAISC
3. Samuel MCNEILL  CAISC
4. Maxwell CATHRO  DISC
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Juvenile Girls
RankNameAffil
1. Brooke CATHRO  DISC
2. Xzavierre SUAREZ  CAISC
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Novice A
RankNameAffil
1. Eva HEMINGWAY  OISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Novice B
RankNameAffil
1. Jazmyn EVANGELOU  DISC
2. Tahlia JONES  DISC
3. Poppy WEARING  OISC
Overall Classification
 
 
Overall Classification Masters and Silver Masters Men
RankNameAffil
1. Christopher STREET  CAISC
2. Kenneth HOWIE  OISC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 M SF
 
 
Overall Classification Sub Vet, Veterans and Senior B
RankNameAffil
1. Thomas PEARCE  CAISC
2. Kiel MORGAN  CAISC
3. Ruth KNIGHTS  CAISC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 3000 M SF
 
 
Overall Classification Novice A and B
RankNameAffil
1. Jazmyn EVANGELOU  DISC
2. Eva HEMINGWAY  OISC
3. Tahlia JONES  DISC
4. Poppy WEARING  OISC
Overall Classification
333 meter | 111 m | 222 meter | 500 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton Race Timers
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro
Skate-Tec
Web-TV
Impakt Sport