Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 4 - St. Peterburg, Russia - 31 January-2 February 2020
Quarter Finals 500 meter Men
Race 66, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
52
Artem BABAEV
RUS
44.550
3
2.
2
50
Maxim KUPRYANOV
RUS
45.050
2
3.
3
67
Bogdan SIYANKO
RUS
46.370
1
4.
4
61
Yaroslav PETROV
RUS
47.180
1
Race 67, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Ilnar ABRAROV
RUS
45.370
7
2.
2
58
Kirill KUZMIN
RUS
46.050
6
3.
3
91
Aleksandr PETROV
RUS
46.240
5
4.
4
69
Anton LAPSCHIN
RUS
49.680
4
Race 68, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
77
Gleb LIZHIN
RUS
44.340
11
2.
2
59
Maksim MIKHALEV
RUS
44.680
10
3.
3
97
Dmitriy TOPTIGIN
RUS
44.840
9
4.
4
46
Daniil ROZHNOV
RUS
46.110
8
Race 69, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
73
Askar ABRAKHIMOV
RUS
45.050
15
2.
2
54
Fiodor DORKIN
RUS
45.240
14
3.
3
79
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
45.580
13
4.
4
64
Maxim SALOV
RUS
45.810
12
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 70, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
94
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
42.080
Q
2.
2
55
Pavel EVDOKIMOV
RUS
42.270
3.
3
57
Pavel KONITCHEV
RUS
42.330
4.
4
81
Aleksandr KATIN
RUS
44.430
35
5.
5
86
Anton BOGDANOV
RUS
45.140
28
Race 71, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
93
Artem KOZLOV
RUS
41.870
Q
2.
2
92
Nikita ZOLOTKOV
RUS
42.620
3.
3
47
Aleksei KHODUS
RUS
42.840
4.
4
63
Mikhail RAKITIN
RUS
43.240
44
5.
5
83
Mikhail KUZNETSOV
RUS
44.300
27
Race 72, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Daniil ZASOSOV
RUS
42.210
Q
2.
2
95
Nikita NIKOLAYEV
RUS
42.400
3.
3
89
Dimitriy KOVALEV
RUS
43.270
86
4.
4
60
Egor MUKHANOV
RUS
44.870
55
5.
5
51
Petr STOLYAROV
RUS
45.050
26
Race 73, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
71
Valeriy FOMIN
RUS
42.810
Q
2.
2
78
Kirill VINOKUROV
RUS
43.490
3.
3
53
Artem DENISOV
RUS
43.860
107
4.
4
96
Egor SMIRNOV
RUS
44.300
69
5.
5
85
Mikhail NOVOZILOV
RUS
44.710
25
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters