Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 4 - St. Peterburg, Russia - 31 January-2 February 2020
Heats 500 meter Ladies
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 42, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
Yulia SHISHKINA
RUS
47.110
Q
2.
2
12
Angelina TARASOVA
RUS
48.370
Q
3.
3
37
Alina EVLOEVA
RUS
48.520
4.
4
2
Marina KIRILLOVA
RUS
50.550
5.
5
26
Svetlana MAKSIMOVA
RUS
53.840
Race 43, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
7
Anastasia DANILOVA
RUS
45.780
Q
2.
2
34
Ekaterina VOSKRESENSKAYA
RUS
49.300
Q
3.
3
31
Elizaveta TARANTSEVA
RUS
49.490
4.
4
21
Liliya MINIZYANOVA
RUS
49.650
5.
5
39
Ksenia SOLYANKINA
RUS
49.980
Race 44, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
Liudmila KOZULINA
RUS
46.580
Q
2.
2
15
Albina MANYAKINA
RUS
47.990
Q
3.
3
18
Ekaterina ISKHAKOVA
RUS
48.080
4.
4
9
Viktoria ZAKHAROVA
RUS
48.490
5.
5
40
Anna SHALANTAEVA
RUS
50.780
Race 45, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
10
Olesya SISOYEVA
RUS
47.370
Q
2.
2
3
Anastasia KUSCHU
RUS
47.520
Q
3.
3
16
Ekaterina RABOTKEVITCH
RUS
48.240
4.
4
38
Karina EFIMOVA
RUS
49.810
5.
5
29
Radmila MEDVEDEVA
RUS
59.810
Race 46, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
24
Anastasia ZHEGANOVA
RUS
46.460
Q
2.
2
35
Ekaterina ULIANOVA
RUS
46.930
Q
3.
3
20
Diana MAMAYEVA
RUS
48.740
4.
4
5
Kristina MALAKHOVA
RUS
50.020
5.
5
36
Kapitalina BADIRKHANOVA
RUS
54.490
Race 47, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
41
Elizaveta KUZNETSOVA
RUS
47.110
Q
2.
2
32
Evelina FEDYAKINA
RUS
47.400
Q
3.
3
4
Elena LISENKOVA
RUS
47.580
4.
4
44
Tatiana SELYANKINA
RUS
49.900
Race 48, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Kseniya SISOYEVA
RUS
46.490
Q
2.
2
17
Varvara ANDREYEVA
RUS
46.870
Q
3.
3
8
Polina ZINDAROVA
RUS
46.950
4.
4
28
Anna MATVEEVA
RUS
47.680
Race 49, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
19
Anastasia MIGUNOVA
RUS
46.140
Q
2.
2
33
Diana VOLITSEVA
RUS
47.210
Q
3.
3
14
Ekaterina TARAKANOVA
RUS
48.140
4.
4
23
Mariia GOLUBEVA
RUS
48.370
Race 50, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
Adelina DOKOLINA
RUS
46.900
Q
2.
2
30
Anastasia SEREDA
RUS
47.430
Q
3.
3
6
Aleksandra PANINA
RUS
50.300
4.
4
1
Ekaterina STEKLENEVA
RUS
50.520
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters