Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
Final 1500 meter Junior C Boys
Race 112, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
128
Bartlomiej SAPIEZYNSKI
JUV
2:47.822
2.
2
17
Jan KOVACIC
CRO
2:48.634
3.
3
126
Bartosz KRAWCZYKOWICZ
POL
2:54.896
4.
4
197
Sergej VASTUSKO
STEZ
3:02.612
5.
5
114
Aleksander SAKOWICZ
GIZ
3:09.272
6.
6
35
FEDOR Andras
DVTK
3:12.576
Race 113, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
41
GYORY Mark
FTC
2:40.811
2.
2
190
Patrik BARTKO
PRE
2:41.044
3.
3
89
Ralfs BERZINS
JLSS
2:43.065
4.
4
125
Kornel KARWOWSKI
JUV
2:43.872
5.
5
42
WU Jia Wei David
FTC
2:44.163
6.
6
123
Kamil DAWIDOWSKI
JUV
2:49.680
7.
7
216
Maksym TOPCHIL
KHV
2:53.267
8.
8
124
Bartosz HAMANOWICZ
JUV
-
Race 114, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
43
ZOLYOMI Laszlo
FTC
2:38.753
2.
2
22
Jan HORAK
BZKP
2:38.882
3.
3
39
GERECZE Adam
FTC
2:41.280
4.
4
70
KALMAR Botond
SZKE
2:44.434
5.
5
40
GRANASZTÓI Ádám Istvan
FTC
2:46.248
6.
6
127
Oskar POPLAWSKI
JUV
2:46.622
7.
7
23
Matej POPL
BZKP
-
8
215
Daniil BERGIN
KHV
P
Race 115, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
SZILAGYI Abel
TKKSE
2:54.466
2.
2
52
CSIZMADIA Mark
HUN
2:54.474
3.
3
170
Tibor KOMERICKI
SLO
2:55.759
4.
4
224
Ivaylo NEDYALKOV
ICP
2:57.315
5.
5
150
Wojciech GRODZKI
POL
2:57.770
Race 116, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
IMRE Patrik
MTK
2:36.810
2
2.
2
55
TACZMAN Mate
JSE
2:36.886
1
3.
3
151
Adam MUCHLADO
POL
2:37.837
4.
4
91
Maris Janis STERNMANIS
JLSS
2:39.204
5.
5
196
Jakub KARABIN
STEZ
2:40.744
6.
6
152
Andrzej RADZIEJOWSKI
POL
2:43.966
Race 117, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
CZANK-VARGA Benjamin
TKKSE
2:58.963
34
2.
2
222
Maxim MAXIMOV
ICP
3:04.313
21
3.
3
3
Huiwon LEE
SYD
3:04.709
13
4.
4
221
Ivan DONCHEV
ICP
3:09.008
8
5.
5
4
Ihan YOO
SYD
3:47.344
5
6
7
Tobias WOLF
AUT
P
2
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters