Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
Final 500 meter Junior D Girls
Race 253, Group 9 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
85
Karolina AUZINA
JLSS
58.976
2.
1
10
Lora APOSTOLOVA
SCIS
1:04.772
Race 254, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
99
Klaudija SMALCA
KSS
57.319
2.
1
131
Julia KOGUT
MOSIR
57.370
3.
3
157
Amelia TYBORSKA
WMKS
1:05.354
4.
4
154
Janina FIEDOROWICZ
WMKS
1:05.491
5.
5
155
Aleksandra GATARSKA
WMKS
1:06.321
Race 255, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
87
Madara GINTERE
JLSS
52.975
2.
3
11
Sonya STOYANOVA
SCIS
53.916
3.
4
156
Julia MIERZEJEWSKA
WMKS
57.385
4.
5
132
Zofia ZYGMUNT
MOSIR
1:02.716
1
166
Amaliia AMIROVA
UFA
YC
Race 256, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Paula GELVERE
JLSS
53.536
2.
2
203
Oleksandra CHERKASOVA
KHV
53.658
3.
5
162
Timea MADARASZ
ROU
53.830
4.
3
75
TOTH Hajnalka
TDKE
54.620
5.
4
188
Aneta TOKAROVA
PRE
54.678
6.
6
144
Martyna GORKA
ORZEL
54.853
Race 257, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
50
SZIGETI Dora
HUN
49.540
2.
1
168
Dina SPAN
SLO
49.655
3.
4
187
Lea POPOVICOVA
PRE
51.932
4.
5
109
Valentina LEVICKYTE
LTU
52.263
5.
3
136
Kornelia WOZNIAK
ORL
1:13.545
Race 258, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
58
GORGENYI Antonia
MTK
51.943
2.
1
204
Diana DEMOCHKO
KHV
52.057
3.
3
74
HALTRICH Luca
TDKE
53.652
4.
4
161
Judit Sara LASZLO
ROU
57.214
Race 259, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
164
Julia PUSTOVALOVA
KLIN
49.848
2.
2
33
VEGI Diana Laura
DJKSE
51.269
3.
1
15
Patricija SMOGAR
CRO
1:10.983
4
76
CZANK-VARGA Viktoria
TKKSE
YC
Race 260, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
29
Eliska KUDLACKOVA
STCZ
50.560
5
2.
2
160
Nora BARTA
ROU
51.012
3
3.
3
104
Elina KICIGINA
SPARS
51.092
2
4.
4
113
Michalina WAWER
GIZ
51.112
1
Race 261, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
185
Ema BARICOVA
PRE
48.874
34
2.
4
186
Michaela IZAROVĂ
PRE
50.758
21
3.
2
149
Hanna MAZUR
POL
1:24.792
13
1
49
NOGRADI Panka
HUN
P
5
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters