Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
STARCLASS 1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 25-27 October 2019
Final 500 meter Ladies Junior C
Race 217, Group J (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
29
Irene VILLANI
CPP
54.327
2.
2
43
Elin KALK
ETR
54.482
3.
3
158
Sofia Willemijn MINORI
VGT
58.148
Race 218, Group I (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
146
Lou Ann SABIN
USF
52.703
2.
1
44
Leoni HELLWIG
ETR
53.657
3.
4
42
Helene PENSKY
ETR
55.455
4.
3
125
Luna VAN POLEN
SVU
-
Race 219, Group H (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Robin KEPPELS
GO
52.012
2.
4
70
Alexia TURUNEN
LST
52.624
3.
3
8
Chloe CAMERON
AYR
53.477
4.
2
35
Iris KLEIWEG
DKIJV
54.081
Race 220, Group G (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
94
Lou DUPUIS
RPV
51.814
2.
3
129
Guro Samdahl MELHUUS
TKK
51.908
3.
4
41
Silja GUSTAVS
ETR
52.110
4.
5
134
Sinne BROUWERS
TRL
52.250
5.
2
124
Mijntje DE JONG
SVU
52.502
Race 221, Group F (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
65
Kiek STRAATHOF
IHCL
50.839
2.
1
21
Federica COLA
BOR
50.867
3.
3
109
Elisa BELTRAMI
SGPV
51.047
4.
4
115
Sophie WIBMER
SLI
51.118
5.
5
157
Giorgia GALDI
VGT
55.319
Race 222, Group E (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Enni WIELSCH
MERC
51.918
2.
4
32
Lola SUPIOT
CST
52.188
3.
3
76
Tara BLUHM
MERC
52.486
4.
2
22
Arianna PELONI
BOR
52.590
Race 223, Group D (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
40
Franziska ZANDER
ETR
50.832
2.
3
143
Emily TORMEN
UGP
52.216
3.
4
142
Matilde DE BETTIN
UGP
52.404
4.
1
51
Marie-Luise HARTMANN
EVD
52.428
Race 224, Group C (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Anna EIJSACKERS
HVHW
50.200
2.
2
28
Margherita BETTI
CPP
50.267
3.
3
27
Vanessa ANDREATTA
CPP
50.482
4.
4
135
Lotte DONDERWINKEL
TRL
50.580
Race 225, Group B (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
145
Eva GRENOUILLOUX
USF
49.924
5
2.
2
36
Katharina ULRICH
ECK
50.080
3
3.
4
20
Viola SIMONINI
BOR
50.168
2
4.
3
123
Janna BOLSIUS
SVU
50.394
1
Race 226, Group A (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Zoƫ Florence DELTRAP
IHCL
48.487
34
2.
2
133
Suze KINGMA
TRL
48.609
21
3.
4
151
Berenice COMBY
USO
48.705
13
4.
3
118
Bibi ARTS
STB
48.767
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters