Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Semi Final 1000 m JUNIOR C BOYS
Race 347, Group 2 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
6
82
SZILAGYI Abel
TKKSE
P
2.
5
7
Ivan DONCHEV
ICP
1:45.257
3.
3
169
Bartosz KRAWCZYKOWICZ
JUV
1:49.421
4.
2
150
Kornel KARWOWSKI
JUV
1:51.123
5.
1
151
Oskar POPLAWSKI
JUV
1:51.199
6.
4
18
Jan KOVACIC
METEOR
P
Race 348, Group 2 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
57
GYORY Mark
FTC
1:47.638
2.
1
9
Ivaylo NEDYALKOV
ICP
1:48.560
3.
4
218
Maksym TOPCHIL
KHV
1:51.033
4.
6
216
Daniil BERGIN
KHV
P
2
137
Aleksander SAKOWICZ
GIZ
DNS
5
118
Patriks MAGAZEINS
KSS
P
Race 349, Group 2 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
GRANASZTÓI Ádám Istvan
FTC
1:45.932
2.
4
148
Wojciech GRODZKI
JUV
1:46.025
3.
5
58
WU Jia Wei David
FTC
1:48.446
4.
2
217
Kyrylo DATSYNA
KHV
1:48.520
5.
3
149
Bartosz HAMANOWICZ
JUV
1:49.838
Race 353, Group 1 (4 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
182
Ilia TOLPYGO
KAL
1:40.208
2.
5
8
Maxim MAXIMOV
ICP
1:40.612
3.
2
70
IMRE Patrik
MTK
1:42.425
4.
6
199
Patrik BARTKO
SKMA
1:45.154
5.
4
103
Ralfs BERZINS
JLSS
1:45.254
6.
3
189
Tibor KOMERICKI
CEL
P
Race 354, Group 1 (5 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
CSIZMADIA Mark
FTC
1:36.947
2.
2
59
ZOLYOMI Laszlo
FTC
1:37.446
3.
3
171
Andrzej RADZIEJOWSKI
JUV
1:37.722
4.
4
181
Vitalij KARPOV
KAL
1:37.950
5.
6
64
TACZMAN Mate
JSE
1:41.186
5
104
Karlis PASTORS
JLSS
P
Race 355, Group 1 (6 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
81
CZANK-VARGA Benjamin
TKKSE
1:38.346
2.
1
1
Tobias WOLF
AWZ
1:38.518
3.
5
26
Matej POPL
BZKP
1:39.525
4.
3
170
Adam MUCHLADO
STOCZ
1:43.308
5.
2
105
Maris Janis STERNMANIS
JLSS
1:44.536
6.
6
74
KALMAR Botond
SZKE
1:46.928
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters