Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Semi Final 1000 m JUNIOR C GIRLS
Race 340, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:52.589
2.
1
134
Weronika BILLER
GIZ
1:52.596
3.
6
48
Klara STRNADOVA
STCZ
1:52.634
ADV
4.
5
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
1:55.290
5.
4
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
P
3
145
Kamila SAGANEK
JUV
P
Race 341, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
5
Michaela PETROVA
ICP
1:48.172
2.
1
72
SOMODI Luca
SZKE
1:51.860
3.
2
45
Karolina BILKOVA
STCZ
1:51.922
4.
5
28
Karolina HARTYCHOVA
KSB
1:54.353
5.
3
100
Ance KUCINA
JLSS
1:56.508
6.
6
143
Olga GOSK
JUV
2:03.783
Race 342, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
1:48.934
2.
1
96
Valerija BAKAJA
JLSS
1:48.955
3.
3
97
Paula EKERTE
JLSS
1:50.350
4.
6
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
1:52.308
5.
4
98
Ance GROSBERGA
JLSS
1:58.085
6.
5
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
2:01.902
Race 343, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
1:46.451
2.
1
44
Karin MANYCHOVA
NACH
1:46.636
3.
6
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
1:46.771
4.
2
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
1:46.845
5.
5
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
1:57.471
4
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
DNF
Race 348, Group 1 (5 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:40.993
2.
4
62
SCHONBORN Melinda
JSE
1:41.203
3.
5
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
1:41.406
4.
1
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
1:41.878
5.
6
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
1:41.935
6.
8
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
1:43.691
7.
2
71
KORMANYOS Nina
SZKE
1:45.987
8.
7
146
Karolina SUHAK
JUV
1:49.951
Race 349, Group 1 (6 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
124
Alina USATOVA
SPARS
1:41.148
2.
2
23
Michaela POPLOVA
BZKP
1:41.254
3.
3
67
DOBRAN Flora
MTK
1:41.546
4.
6
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
1:44.063
5.
5
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
1:44.687
6.
4
123
Laura PETROVICA
SPARS
1:45.251
7.
7
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
1:45.465
Race 350, Group 1 (7 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
7
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
1:45.061
2.
4
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
1:45.190
3.
5
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
1:45.261
4.
6
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
1:47.401
5.
3
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
1:47.752
6.
1
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
1:53.292
ADV
7.
2
139
Oliwia BOBIER
JUV
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters