Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
Heats 500 m JUNIOR C GIRLS
Race 99, Group 1 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
129
Kotryna SOKOLOVSKYTE
VMSC
50.357
2.
3
71
KORMANYOS Nina
SZKE
50.692
3.
2
163
Katarzyna REINDL
ORZEL
52.314
4.
4
145
Kamila SAGANEK
JUV
52.320
Race 100, Group 1 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Daniela ANIKEVICA
SPARS
51.228
2.
3
166
Hanna ORZEPOWSKA
JUV
51.344
3.
2
161
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
51.488
4.
4
139
Oliwia BOBIER
JUV
51.696
Race 101, Group 1 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
67
DOBRAN Flora
MTK
49.301
2.
5
140
Agnieszka BOGDANOWICZ
JUV
52.473
3.
4
29
Kristyna ZOCKOVA
KSB
54.771
4.
1
162
Magdalena OZIEMKIEWICZ
ORZEL
55.968
5.
3
98
Ance GROSBERGA
JLSS
56.100
Race 102, Group 1 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
202
Myroslava SELIUKOVA
KHV
51.007
2.
4
122
Marija BORODOVSKA
SPARS
51.145
3.
1
96
Valerija BAKAJA
JLSS
51.453
4.
5
134
Weronika BILLER
GIZ
53.950
5.
2
143
Olga GOSK
JUV
59.103
Race 103, Group 1 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
124
Alina USATOVA
SPARS
49.780
2.
4
146
Karolina SUHAK
JUV
51.842
3.
2
99
Laura JANKOVSKA
JLSS
51.909
4.
3
28
Karolina HARTYCHOVA
KSB
54.570
5.
5
47
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
P
Race 104, Group 1 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
23
Michaela POPLOVA
BZKP
50.232
2.
4
194
Tamara TOKAROVA
SKMA
50.708
3.
2
165
Malwina GRUDYSZ
ORL
52.872
4.
5
100
Ance KUCINA
JLSS
54.688
5.
1
147
Maria WORONIEWSKA
JUV
56.583
Race 105, Group 1 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
123
Laura PETROVICA
SPARS
52.078
2.
5
179
Anastasiia BESPAMIATNOVA
KAL
52.144
3.
2
144
Magdalena ORCIUCH
JUV
52.247
4.
4
167
Karolina PARCZEWSKA
JUV
1:15.225
5.
1
15
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
1:16.890
Race 106, Group 1 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
63
SZOCS Monika Nikolett
JSE
50.590
2.
1
44
Karin MANYCHOVA
NACH
52.091
3.
4
22
Magdalena HROMASOVA
BZKP
52.918
4.
3
45
Karolina BILKOVA
STCZ
53.010
Race 107, Group 1 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
62
SCHONBORN Melinda
JSE
50.013
2.
1
5
Michaela PETROVA
ICP
50.739
3.
3
72
SOMODI Luca
SZKE
51.390
4.
4
48
Klara STRNADOVA
STCZ
54.351
2
142
Adrianna DAKOWICZ
JUV
DNS
Race 108, Group 1 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
128
Gabija ASTRAUSKAITE
LTU
52.141
2.
3
46
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
52.298
3.
4
141
Kinga CHILIMONIUK
JUV
52.802
4.
1
97
Paula EKERTE
JLSS
54.202
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters