Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SKR WORLD CUP SELECTION - Kolomna, Russia - 28-30 September 2018
 
Heats 1500 m A Men
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 6 skaters)
 Race 64, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.145 Pavel SITNIKOV  RUS2:38.478Q
2.232 Vladimir GRIGOREV  RUS2:38.586Q
3.339 Konstantin IVLIEV  RUS2:38.725 
4.435 Daniil EIBOG  RUS2:38.751
5.531 Anton VORONIN  RUS2:39.011
6.634 Artem DERKACH  RUS2:57.510
 Race 65, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Sergei MILOVANOV  RUS2:28.778Q
2.230 Denis AYRAPETYAN  RUS2:28.950Q
3.338 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:29.154 
4.446 Kirill SHASHIN  RUS2:29.453
5.537 Timur ZAKHAROV  RUS2:30.056
6.636 Daniil ZASOSOV  RUS2:31.125
 Race 66, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.147 Alexander SHULGINOV  RUS2:18.998Q
2.240 Artem KOZLOV  RUS2:19.115Q
3.344 Aleksey SIMAKIN  RUS2:19.304 
4.441 Andrei KOSOROTOV  RUS2:19.937
5.533 Artem DENISOV  RUS2:20.542
6.643 Andrey MIKHASIOV  RUS2:22.320
 
Final 1500 m A Men
 Race 70, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Daniil ZASOSOV  RUS2:29.92655
2.233 Artem DENISOV  RUS2:30.02644
3.337 Timur ZAKHAROV  RUS2:30.13635
4.443 Andrey MIKHASIOV  RUS2:30.21228
5.531 Anton VORONIN  RUS2:33.43627
 Race 71, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Daniil EIBOG  RUS2:33.351262 
2.241 Andrei KOSOROTOV  RUS2:33.482210
3.346 Kirill SHASHIN  RUS2:33.632168
4.439 Konstantin IVLIEV  RUS2:33.645134
5.544 Aleksey SIMAKIN  RUS2:33.677107
6.638 Nikita ZOLOTKOV  RUS2:34.02986
734 Artem DERKACH  RUSP69
 Race 72, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Denis AYRAPETYAN  RUS2:15.5411000 
2.247 Alexander SHULGINOV  RUS2:15.640800
3.342 Sergei MILOVANOV  RUS2:15.709640
4.440 Artem KOZLOV  RUS2:15.825512
5.545 Pavel SITNIKOV  RUS2:15.961410
632 Vladimir GRIGOREV  RUSP328
 
Distance Classification 1500 m A Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.30 Denis AYRAPETYAN  RUS110002|12:15.541
2.47 Alexander SHULGINOV  RUS28001|22:15.640
3.42 Sergei MILOVANOV  RUS36401|32:15.709
4.40 Artem KOZLOV  RUS45122|42:15.825
5.45 Pavel SITNIKOV  RUS54101|52:15.961
  Final, Group 2
7.35 Daniil EIBOG  RUS12624|12:33.351
8.41 Andrei KOSOROTOV  RUS22104|22:19.937
9.46 Kirill SHASHIN  RUS31684|32:29.453
10.39 Konstantin IVLIEV  RUS41343|42:33.645
11.44 Aleksey SIMAKIN  RUS51073|52:19.304
12.38 Nikita ZOLOTKOV  RUS6863|62:29.154
  Final, Group 3
14.36 Daniil ZASOSOV  RUS1556|12:29.926
15.33 Artem DENISOV  RUS2445|22:20.542
16.37 Timur ZAKHAROV  RUS3355|32:30.056
17.43 Andrey MIKHASIOV  RUS4286|42:22.320
18.31 Anton VORONIN  RUS5275|52:33.436


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
eraton
Hunter
SpeedSkatingShop
Customboots.de
Sebra Sports
Evoskates
pb-event