Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SKR WORLD CUP SELECTION - Kolomna, Russia - 28-30 September 2018
 
Heats 1000 m A Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 97, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:41.305Q
2.248 Yulia BERESNEVA  RUS1:41.436Q
3.361 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:41.460 
4.456 Anna MAZALOVA  RUS1:42.147
553 Aleksandra IVANOVA  RUSDNS
 Race 98, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:37.466Q
2.255 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS1:37.540Q
3.349 Olga BOKOVA  RUS1:37.781 
4.450 Anastasia DANILOVA  RUS1:38.960
 Race 99, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Emina MALAGICH  RUS1:38.840Q
2.264 Yulia SHISHKINA  RUS1:39.020Q
3.358 Anastasia MIGUNOVA  RUS1:39.840 
4.465 Elena SEREGINA  RUS1:41.490
 Race 100, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.152 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS1:38.356Q
2.260 Vera RASSKAZOVA  RUS1:38.441Q
3.354 Ludmila KOZULINA  RUS1:38.581 
4.463 Angelina TARASOVA  RUS1:38.790
 
Semi Final 1000 m A Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 105, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Olga BOKOVA  RUS1:40.877Q
2.261 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:40.888Q
3.356 Anna MAZALOVA  RUS1:40.974 
463 Angelina TARASOVA  RUSP35
 Race 106, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Ludmila KOZULINA  RUS1:41.740Q
2.250 Anastasia DANILOVA  RUS1:42.075Q
3.365 Elena SEREGINA  RUS1:44.396 
458 Anastasia MIGUNOVA  RUSP44
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 4 skaters)
 Race 107, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:32.420Q
2.251 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:32.507Q
3.355 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS1:32.585 
4.448 Yulia BERESNEVA  RUS1:32.728
 Race 108, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Yulia SHISHKINA  RUS1:34.049Q
2.257 Emina MALAGICH  RUS1:34.095Q
3.360 Vera RASSKAZOVA  RUS1:37.383 
452 Evgeniya ZAKHAROVA  RUSP210
 
Final 1000 m A Ladies
  1 Race (the best skater of each race qualifies for the -, total 1 skaters)
 Race 114, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Ludmila KOZULINA  RUS1:37.827168Q
2.261 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:37.877134 
3.349 Olga BOKOVA  RUS1:37.955107
4.450 Anastasia DANILOVA  RUS1:38.17386
5.565 Elena SEREGINA  RUS1:42.52969
 Race 115, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS1:34.729410 
2.260 Vera RASSKAZOVA  RUS1:34.889328
3.348 Yulia BERESNEVA  RUS1:35.008262
 Race 116, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Sofia PROSVIRNOVA  RUS1:32.5741000 
2.251 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS1:32.719800
3.364 Yulia SHISHKINA  RUS1:32.817640
4.457 Emina MALAGICH  RUS1:33.252512
 
Distance Classification 1000 m A Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.59 Sofia PROSVIRNOVA  RUS110001|1|11:32.420
2.51 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS28001|2|21:32.507
3.64 Yulia SHISHKINA  RUS36402|1|31:32.817
4.57 Emina MALAGICH  RUS45121|2|41:33.252
  Final, Group 2
5.55 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS14102|3|11:32.585
6.60 Vera RASSKAZOVA  RUS23282|3|21:34.889
7.48 Yulia BERESNEVA  RUS32622|4|31:32.728
  Final, Group 3
8.54 Ludmila KOZULINA  RUS11683|1|11:37.827
9.61 Kseniia RASSKAZOVA  RUS21343|2|21:37.877
10.49 Olga BOKOVA  RUS31073|1|31:37.781
11.50 Anastasia DANILOVA  RUS4864|2|41:38.173
12.65 Elena SEREGINA  RUS5694|3|51:41.490
  Semi Final, Group 2
14.56 Anna MAZALOVA  RUS34|31:40.974


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Evoskates
eraton
Customboots.de
pb-event
Hunter
Sebra Sports