Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OSLO SKØITE KLUBBEN OPEN COMPETITION - Oslo, Norway - 6-7 October 2018
 
Semi Final 1500 meter Group B
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.315 Even RATDAL  TKK2:57.262Q
2.423 Fredrik PEDERSEN  OSK2:57.708Q
3.616 Sigurd Holbø DYRSET  TKK2:59.854Q
4.124 Mathilde PEDERSEN  OSK2:59.993
5.721 Eirik ANDERSEN  Aktiv3:03.456
6.518 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv3:03.687
7.225 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad3:19.567
 Race 2, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.727 Arthur VANBESIEN  USF2:58.709Q
2.326 Lucas CATHERINE  USF3:00.077Q
3.517 Linus August RISNES  Aktiv3:00.613Q
4.414 Guro Samdahl MELHUUS  TKK3:00.694 
5.622 Miika KLEVSTUEN  OSK3:02.813
6.119 Nils D`ALUZIER  OSK3:10.206
7.220 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv3:21.983
 
Final 1500 meter Group B
 Race 7, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Guro Samdahl MELHUUS  TKK3:08.5641 
2.519 Nils D`ALUZIER  OSK3:12.530
3.222 Miika KLEVSTUEN  OSK3:13.997
4.418 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv3:18.189
5.625 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad3:21.257
6.321 Eirik ANDERSEN  Aktiv3:26.033
7.720 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv3:42.732
 Race 8, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.327 Arthur VANBESIEN  USF2:46.22234 
2.115 Even RATDAL  TKK2:46.91321
3.717 Linus August RISNES  Aktiv2:50.85013
4.416 Sigurd Holbø DYRSET  TKK2:51.3008
5.223 Fredrik PEDERSEN  OSK2:51.8615
6.524 Mathilde PEDERSEN  OSK2:51.9943
7.626 Lucas CATHERINE  USF2:53.4592
 
Distance Classification 1500 meter Group B
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.27 Arthur VANBESIEN  USF1341|12:46.222
2.15 Even RATDAL  TKK2211|22:46.913
3.17 Linus August RISNES  Aktiv3133|32:50.850
4.16 Sigurd Holbø DYRSET  TKK483|42:51.300
5.23 Fredrik PEDERSEN  OSK552|52:51.861
6.24 Mathilde PEDERSEN  OSK634|62:51.994
7.26 Lucas CATHERINE  USF722|72:53.459
  Final, Group 2
8.14 Guro Samdahl MELHUUS  TKK114|13:00.694
9.19 Nils D`ALUZIER  OSK26|23:10.206
10.22 Miika KLEVSTUEN  OSK35|33:02.813
11.18 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv46|43:03.687
12.25 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad57|53:19.567
13.21 Eirik ANDERSEN  Aktiv65|63:03.456
14.20 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv77|73:21.983


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
pb-event
Evoskates
SpeedSkatingShop
Hunter
eraton
Sebra Sports