Events
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Hasselt-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
18-banner-Melbourne-Masters
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OSLO SKØITE KLUBBEN OPEN COMPETITION - Oslo, Norway - 6-7 October 2018
 
Quarter Finals 500 meter Group B
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 9 skaters)
 Race 13, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.417 Linus August RISNES  Aktiv53.191Q
2.322 Miika KLEVSTUEN  OSK55.671Q
3.119 Nils D`ALUZIER  OSK58.610
4.216 Sigurd Holbø DYRSET  TKK1:04.214
 Race 14, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.327 Arthur VANBESIEN  USF49.638Q
2.121 Eirik ANDERSEN  Aktiv53.746Q
3.214 Guro Samdahl MELHUUS  TKK53.989
4.424 Mathilde PEDERSEN  OSK54.387
5.525 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad59.547
 Race 15, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.315 Even RATDAL  TKK50.898Q
2.523 Fredrik PEDERSEN  OSK52.299Q
3.226 Lucas CATHERINE  USF52.485
4.418 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv59.346
5.120 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv1:03.943
 
Semi Final 500 meter Group B
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 21, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Arthur VANBESIEN  USF52.148Q
2.223 Fredrik PEDERSEN  OSK52.361Q
3.326 Lucas CATHERINE  USF52.897
4.421 Eirik ANDERSEN  Aktiv56.294
5.519 Nils D`ALUZIER  OSK1:10.992
 Race 22, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.115 Even RATDAL  TKK50.741Q
2.217 Linus August RISNES  Aktiv51.280Q
3.314 Guro Samdahl MELHUUS  TKK54.117 
4.422 Miika KLEVSTUEN  OSK54.130
 
Final 500 meter Group B
 Race 28, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Mathilde PEDERSEN  OSK55.432 
2.218 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv58.774
3.325 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad1:00.873
4.516 Sigurd Holbø DYRSET  TKK1:02.629
5.420 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv1:03.587
 Race 29, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Guro Samdahl MELHUUS  TKK54.4393 
2.321 Eirik ANDERSEN  Aktiv54.4942
3.419 Nils D`ALUZIER  OSK59.5081
4.222 Miika KLEVSTUEN  OSK1:09.271
 Race 30, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.327 Arthur VANBESIEN  USF51.27434 
2.423 Fredrik PEDERSEN  OSK51.48321
3.115 Even RATDAL  TKK51.50913
4.217 Linus August RISNES  Aktiv52.3398
5.526 Lucas CATHERINE  USF52.5285
 
Distance Classification 500 meter Group B
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.27 Arthur VANBESIEN  USF1341|1|149.638
2.23 Fredrik PEDERSEN  OSK2212|2|251.483
3.15 Even RATDAL  TKK3131|1|350.741
4.17 Linus August RISNES  Aktiv481|2|451.280
5.26 Lucas CATHERINE  USF553|3|552.485
  Final, Group 2
6.14 Guro Samdahl MELHUUS  TKK133|3|153.989
7.21 Eirik ANDERSEN  Aktiv222|4|253.746
8.19 Nils D`ALUZIER  OSK313|5|358.610
9.22 Miika KLEVSTUEN  OSK42|4|454.130
  Final, Group 3
10.24 Mathilde PEDERSEN  OSK14|154.387
11.18 Tinius RAMBØL ALME  Aktiv24|258.774
12.25 Bernhard BENJAMINSEN  Båstad35|359.547
13.16 Sigurd Holbø DYRSET  TKK44|41:02.629
14.20 Fredrik COLBENSEN-TVETEN  Aktiv55|51:03.587


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
SpeedSkatingShop
Customboots.de
eraton
Evoskates
Sebra Sports
pb-event