Events
18-banner-Turnhout-Opening Games
18-banner-Melbourne-Australian Open
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
KNSB CUP 1 - Heerenveen, Netherlands - 16 September 2018

Overall Classification Divisie H
RankNameAffil
1. Maaike KRAMER  SCT
2. Fien DEPUYDT  IHCL
3. Rick DOBBER  SCT
4. Saskia ARTS  NSV
5. Arthur ZIJLSTRA  NSV
6. Timo BOERSEMA  HVHW
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie G
RankNameAffil
1. Quint KUITERT  SCT
2. Sam NOORDERGRAAF  IJVZ
3. Anna EIJSACKERS  HVHW
4. Lieke SPEIJERS  IJVZ
5. Moniek HEURMAN  STB
6. Janna BOLSIUS  SVU
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie F
RankNameAffil
1. Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ
2. Stan RIJKSEN  NSV
3. Diede VAN OORSCHOT  SVU
4. Anna Marit SYBRANDI  TRL
5. Loek VAN VILSTEREN  SCT
6. Arthur VAN DIJK  SVU
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie E
RankNameAffil
1. Justus KLASTER  SCT
2. Yael PRENGER  STA
3. Kurt VAN BAAR  STB
4. Brian BOER  STB
5. Roos ANTONISSEN  STG
6. Manel VISSCHER  SVU
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie D
RankNameAffil
1. Henk VAN ATTEN  IHCL
2. Tijn LEIJGRAAFF  IHCL
3. Esther GIJSBERS  SVU
4. Joris BERGSMA  TRL
5. Chris BRIJDER  SCT
6. Steijn KOOPS  NSV
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie C
RankNameAffil
1. Jesse SPEIJERS  IJVZ
2. Ted DALRYMPLE  HVHW
3. Jenning DE BOO  TRL
4. Mans BOSKAMP  SVU
5. Georgie DALRYMPLE  HVHW
6. Brian VAN RIET  TRL
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie B
RankNameAffil
1. Melle VAN 'T WOUT  TRL
2. Jens VAN 'T WOUT  TRL
3. Ingmar VAN DE GRIEK  STA
4. Tom HOFKER  STB
5. Caspar DOUMA  SVU
6. Rianne DE VRIES  SCT
Overall Classification
500 meter
 
 
Overall Classification Divisie A
RankNameAffil
1. Kazuki YOSHINAGA  JPN
2. Itzhak DE LAAT  TRL
3. Stijn DESMET  IRTA
4. Dennis VISSER  SCT
5. Hiroki YOKOYAMA  JPN
6. Daan BREEUWSMA  SCT
Overall Classification
500 meter | 500 Plus
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Customboots.de
Sebra Sports
Evoskates
Hunter
eraton
pb-event