Events
18-banner-Turnhout-Opening Games
18-banner-Melbourne-Australian Open
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
8TH.STEZ CUP - OLYMPIC HOPES 2018 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-9 September 2018
 
Heats 1000 meter Ladies
  3 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus one best fourth)
 Race 98, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3126 Ema ZELINSKA  SVK1:49.187Q
2.176 Petra VANKOVÁ  BZK1:49.335Q
3.2104 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:49.722Q
4.518 Dariia ZEMNITSKA  KHAR1:51.968 
5.490 Daria HURZHII  UKR2:04.488
 Race 99, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.577 Milada DOSLÁ  KSB1:40.312Q
2.288 Diana MYKHALCHUK  UKR1:40.897Q
3.4123 Emma HYMPANOVA  SVK1:43.373Q
4.163 Netti NAGY  JSE1:44.930
5.349 Mariia STARCHENKO  KHAR1:50.488
 Race 100, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4125 Petra RUSNAKOVA  SVK1:39.602Q
2.5103 Anna DAVYDENKO  KIEV1:43.944Q
3.317 Tetyana ZARVANSKA  KHAR1:46.297Q
4.2131 Jana MALIKOVÁ  BKN1:47.919 
5.189 Viktoria HRYTSENKO  UKR2:13.848
 
Semi Final 1000 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, plus one best third)
 Race 118, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.288 Diana MYKHALCHUK  UKR1:46.404Q
2.1125 Petra RUSNAKOVA  SVK1:46.531Q
3.417 Tetyana ZARVANSKA  KHAR1:48.080 
4.3103 Anna DAVYDENKO  KIEV1:49.940
5.5104 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:50.024
 Race 119, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Milada DOSLÁ  KSB1:39.274Q
2.376 Petra VANKOVÁ  BZK1:39.403Q
3.4123 Emma HYMPANOVA  SVK1:42.818
4.563 Netti NAGY  JSE1:44.215
5.2126 Ema ZELINSKA  SVK-    
 
Final 1000 meter Ladies
 Race 137, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.349 Mariia STARCHENKO  KHAR-     
2.218 Dariia ZEMNITSKA  KHAR-    
3.1131 Jana MALIKOVÁ  BKN-    
490 Daria HURZHII  UKRDNS
589 Viktoria HRYTSENKO  UKRDNS
 Race 138, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.117 Tetyana ZARVANSKA  KHAR-    3 
2.363 Netti NAGY  JSE-    2
3.5104 Anna MAKOVETSKA  KIEV-    1
4126 Ema ZELINSKA  SVKDNS
2103 Anna DAVYDENKO  KIEVP
 Race 139, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.177 Milada DOSLÁ  KSB1:43.71334 
2.476 Petra VANKOVÁ  BZK1:44.85821
3.3125 Petra RUSNAKOVA  SVK1:45.06613
4.288 Diana MYKHALCHUK  UKR1:45.3478
5.5123 Emma HYMPANOVA  SVK1:50.3085
 
Distance Classification 1000 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.77 Milada DOSLÁ  KSB1341|1|11:39.274
2.76 Petra VANKOVÁ  BZK2212|2|21:39.403
3.125 Petra RUSNAKOVA  SVK3131|2|31:39.602
4.88 Diana MYKHALCHUK  UKR482|1|41:40.897
5.123 Emma HYMPANOVA  SVK553|3|51:42.818
  Final, Group 2
6.17 Tetyana ZARVANSKA  KHAR133|3|11:46.297
7.63 Netti NAGY  JSE224|4|21:44.215
8.104 Anna MAKOVETSKA  KIEV313|5|31:49.722
  Final, Sport 3 group 2
9.103 Anna DAVYDENKO  KIEVDNF2|4|NF1:43.944
  Final, Group 3
11.49 Mariia STARCHENKO  KHAR15|11:50.488
12.18 Dariia ZEMNITSKA  KHAR24|21:51.968
13.131 Jana MALIKOVÁ  BKN34|31:47.919
  Final, Sport 3 group 2
126 Ema ZELINSKA  SVKYC1|5 |-1:49.187
  Final, Sport 3 group 3
90 Daria HURZHII  UKRYC5 |-2:04.488
89 Viktoria HRYTSENKO  UKRYC5 |-2:13.848


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
Customboots.de
eraton
Hunter
SpeedSkatingShop
Evoskates
Sebra Sports