Events
18-banner-Turnhout-Opening Games
18-banner-Melbourne-Australian Open
18-banner-Bormio-Alta Valtellina
18-banner-Benatky-Danubia
18-banner-Groningen-Autumn Tournament
18-banner-Dresden-StarClass
18-banner-Bormio-StarClass
18-banner-Heerenveen-StarClass
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
8TH.STEZ CUP - OLYMPIC HOPES 2018 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-9 September 2018
 
Heats 1000 meter Junior C1 + D Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 7, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5102 Kseniya ADAMENKO  KIEV1:51.210Q
2.281 Karolina BILKOVA  STC1:52.011Q
3.355 Virag SCHONBORN  JSE1:52.768 
4.187 Hanna HNATIUK  UKR2:14.135
5.431 Janka ONDREJCAKOVA  PRE2:17.670
672 Kristyna KUBIKOVA  KSBDNS
 Race 8, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.478 Michaela POPLOVA  BZK1:50.043Q
2.558 Melinda SCHONBORN  JSE1:50.189Q
3.2121 Ema BARICOVA  SVK1:50.412 
4.6101 Yelyzaveta SYDORKO  KIEV1:52.092
5.180 Barbora GAKOVA  STC2:05.905
6.330 Livia DANKOVA  PRE2:16.126
 Race 9, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.586 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:45.042Q
2.350 Myroslava SELIUKOVA  KHAR1:45.377Q
3.279 Eliska KUDLACKOVA  STC1:45.506 
4.182 Klara STRNADOVA  STC1:45.683
5.473 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:50.632
6.645 Ivana KUBIKOVA  PRKP2:16.066
 
Final 1000 meter Junior C1 + D Girls
 Race 24, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Kristyna ZOCKOVA  KSB2:06.125
2.445 Ivana KUBIKOVA  PRKP2:11.989
3.530 Livia DANKOVA  PRE2:12.762
4.280 Barbora GAKOVA  STC2:16.837
5.331 Janka ONDREJCAKOVA  PRE2:25.917
 Race 25, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.482 Klara STRNADOVA  STC1:53.1002 
2.355 Virag SCHONBORN  JSE1:57.7521
3.2121 Ema BARICOVA  SVK2:07.038
4.687 Hanna HNATIUK  UKR2:25.572
179 Eliska KUDLACKOVA  STCP
5101 Yelyzaveta SYDORKO  KIEVP
 Race 26, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.186 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:46.79834 
2.278 Michaela POPLOVA  BZK1:47.97821
3.450 Myroslava SELIUKOVA  KHAR1:48.01413
4.3102 Kseniya ADAMENKO  KIEV1:48.2358
5.558 Melinda SCHONBORN  JSE1:48.3805
6.681 Karolina BILKOVA  STC1:53.4683
 
Distance Classification 1000 meter Junior C1 + D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.86 Monika Nikolett SZOCS  JSE1341|11:45.042
2.78 Michaela POPLOVA  BZK2211|21:47.978
3.50 Myroslava SELIUKOVA  KHAR3132|31:45.377
4.102 Kseniya ADAMENKO  KIEV481|41:48.235
5.58 Melinda SCHONBORN  JSE552|51:48.380
6.81 Karolina BILKOVA  STC632|61:52.011
  Final, Group 2
7.82 Klara STRNADOVA  STC124|11:45.683
8.55 Virag SCHONBORN  JSE213|21:52.768
9.121 Ema BARICOVA  SVK33|31:50.412
10.87 Hanna HNATIUK  UKR44|42:14.135
  Final, Sport 3 group 2
11.79 Eliska KUDLACKOVA  STCDNF3|NF1:45.506
12.101 Yelyzaveta SYDORKO  KIEVDNF4|NF1:52.092
  Final, Group 3
13.73 Kristyna ZOCKOVA  KSB15|11:50.632
14.45 Ivana KUBIKOVA  PRKP26|22:11.989
15.30 Livia DANKOVA  PRE36|32:12.762
16.80 Barbora GAKOVA  STC45|42:05.905
17.31 Janka ONDREJCAKOVA  PRE55|52:17.670
  Heats, Sport 3 group 1
72 Kristyna KUBIKOVA  KSBYC|-


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Customboots.de
pb-event
Hunter
Evoskates
eraton