Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP NO.2 - Moscow, Russia - 13-15 October 2017
 
Heats 500 meter Men
 Race 68, Group 2     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Mikhail RAKITIN  RUS44.333 
2.285 Andrey GROZIN  RUS45.779
3.361 Ivan SOMIK  RUS46.406
4.413 Nikita AFONICHEV  RUS47.165
5.512 Aleksey TALALAY  RUS-    
 Race 69, Group 2     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.140 Fiodor DORKIN  RUS45.578 
2.214 Fiodor STOLYAROV  RUS46.729
3.34 Vladislav DOMCHEV  RUS46.986
4.488 Dmitriy SMIRNOV  RUS-    
 Race 70, Group 2     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Maxim MIRONOV  RUS45.454 
2.237 Dmitriy KOTELNIKOV  RUS46.124
3.311 Denis NIKITIN  RUS46.127
4.498 Ilya FOMIN  RUS47.377
 Race 71, Group 2     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Denis ZHIZHIKIN  RUS45.595 
2.217 Ivan FERAPONTOV  RUS46.631
3.387 Aleksei DUDIN  RUS47.346
4.444 Maksim BARANOVSKIY  RUS47.660
 Race 72, Group 2     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Egor POKALO  RUS44.437 
2.243 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS44.503
3.390 Anton SIMON  RUS47.171
4.48 Nikita KARAVAYEV  RUS49.564
 Race 73, Group 2     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Aleksandr SAMUSENKO  RUS45.493 
2.267 Mikhail NOVOZILOV  RUS46.300
3.399 Anton LAPSCHIN  RUS46.477
4.416 Ruslan AVAZOV  RUS47.851
 Race 74, Group 2     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Aleksey TRENIN  RUS46.234 
2.289 Ilya SCHERBAKOV  RUS47.367
3.339 Dmitrii TIMONIN  RUS47.439
4.415 Dmitrii BELYAEV  RUS54.841
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals)
 Race 75, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Andrey MIKHASIOV  RUS42.333Q
2.2102 Pavel MEDVEDEV  RUS42.798Q
3.3130 Andrey VOSKRESENSKIY  RUS44.613 
4.46 Danil SERKEZ  RUS45.592
 Race 76, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 Artem DERKACH  RUS43.638Q
2.238 Vadim MUKHIN  RUS44.033Q
3.383 Nikita ZOLOTKOV  RUS44.043 
4.486 Danila VOLKOV  RUS45.047
 Race 77, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Daniil EIBOG  RUS42.588Q
2.241 Pavel EVDOKIMOV  RUS43.962Q
3.32 Sergey VOYNOV  RUS44.569 
4.4103 Pavel GUBAYDULIN  RUS44.892
5.575 Andrey POPOV  RUS45.848
 Race 78, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.195 Valeriy FOMIN  RUS42.522Q
2.233 Kirill SHASHIN  RUS42.737Q
3.3104 Ivan ARTEMOV  RUS43.480 
4.410 Ilya DOMCHEV  RUS44.976
 Race 79, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Timur ZAKHAROV  RUS43.867Q
2.281 Dmitrii DOKOLIN  RUS43.910Q
3.3131 Ivan BELONOZHKIN  RUS44.040 
4.4108 Nil KABIROV  RUS44.496
 Race 80, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.180 Anton VORONIN  RUS43.320Q
2.2105 Andrei KOSOROTOV  RUS43.414Q
3.3132 Dmitrii KOVALEV  RUS44.135 
4.468 Mikhail KUZNETSOV  RUS44.157
 Race 81, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Daniil ZASOSOV  RUS43.369Q
2.2106 Vladislav YEMASCHEV  RUS43.869Q
3.35 Petr STOLYAROV  RUS44.516 
4.465 Aleksandr KAZANTSEV  RUS44.762
 Race 82, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Artem DENISOV  RUS43.169Q
2.29 Aleksey SIMAKIN  RUS43.392Q
3.3110 Kirill VINOKUROV  RUS44.978 
4.496 Daniil PISKUNOV  RUS45.082


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Customboots.de
SpeedSkatingShop
Hunter
Maplez
pb-event
Sebra Sports