Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
TROPHÉE NATIONAL NR 3 - Reims, France - 3 December 2017
 
Séries 1000 meter Junior C mixte
 Race 89, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.383 Arthur VANBESIEN  USF1:44.115
2.484 Etienne BASTIER  USO1:44.138
3.240 Laura NOGUEIRA  CNPV1:53.292
4.120 Laura LIDY  ASMB1:53.532
577 Thibault FOSTIER  STKGP
 Race 90, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.38 Keny GRANDJEAN  ACPG1:47.598
2.145 Léa HAUGUEL  CVGH1:49.639
3.217 Tom COMBESCOT  ASMB1:49.951
4.454 Matheo CALANCA  RPV1:52.548
5.535 Mathis PERDREAU  CMSG-    
 Race 91, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.114 Romain BERTHELOT  ASMB1:50.493
2.525 Eva CANTERO  CGALE1:52.070
3.278 Lucas CATHERINE  USF1:53.161
4.34 Maïwenn CHAUVIN  ACPG1:54.693
5.432 Maxens GILLES  CMSG1:59.458
 Race 92, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.379 Matteo DEFOSSE  USF1:45.248
2.124 Timothe AUDEMARD  CGALE1:46.306
3.421 Jules MAGNENET  ASMB1:47.768
4.238 Willian BONNENFANT  CNPV1:49.287
5.593 Alexander RYLEY  USO2:09.538
 
Demi-Finale 1000 meter Junior C mixte
 Race 89, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.38 Keny GRANDJEAN  ACPG1:46.107
2.179 Matteo DEFOSSE  USF1:47.259
3.224 Timothe AUDEMARD  CGALE1:47.574
4.445 Léa HAUGUEL  CVGH1:47.776
 Race 90, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.314 Romain BERTHELOT  ASMB1:43.250
2.284 Etienne BASTIER  USO1:43.313
3.183 Arthur VANBESIEN  USF1:43.570
4.425 Eva CANTERO  CGALE1:49.904
 
Finale 1000 meter Junior C mixte
 Race 89, Groupe 5        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.293 Alexander RYLEY  USO1:56.968
2.335 Mathis PERDREAU  CMSG1:57.200
3.132 Maxens GILLES  CMSG2:16.517
 Race 89, Groupe 4        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.320 Laura LIDY  ASMB1:51.543
2.254 Matheo CALANCA  RPV1:51.633
3.138 Willian BONNENFANT  CNPV1:51.914
4.44 Maïwenn CHAUVIN  ACPG1:53.315
 Race 89, Groupe 3        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.121 Jules MAGNENET  ASMB1:49.283
2.378 Lucas CATHERINE  USF1:49.989
3.217 Tom COMBESCOT  ASMB1:50.413
440 Laura NOGUEIRA  CNPVP
 Race 89, Groupe 2        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.183 Arthur VANBESIEN  USF1:45.5915
2.224 Timothe AUDEMARD  CGALE1:46.0613
3.345 Léa HAUGUEL  CVGH1:46.4882
4.425 Eva CANTERO  CGALE1:46.5871
 Race 89, Groupe 1        
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsRemark
1.38 Keny GRANDJEAN  ACPG1:55.30534
2.114 Romain BERTHELOT  ASMB1:55.65721
3.284 Etienne BASTIER  USO1:55.73213
4.479 Matteo DEFOSSE  USF1:55.7778
 
Distance Classification 1000 meter Junior C mixte
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Finale, Groupe 1
1.8 Keny GRANDJEAN  ACPG1341|1|11:46.107
2.14 Romain BERTHELOT  ASMB2211|1|21:43.250
3.84 Etienne BASTIER  USO3132|2|31:43.313
4.79 Matteo DEFOSSE  USF481|2|41:45.248
  Finale, Groupe 2
5.83 Arthur VANBESIEN  USF151|3|11:43.570
6.24 Timothe AUDEMARD  CGALE232|3|21:46.061
7.45 Léa HAUGUEL  CVGH322|4|31:46.488
8.25 Eva CANTERO  CGALE412|4|41:46.587
  Finale, Groupe 3
9.21 Jules MAGNENET  ASMB13|11:47.768
10.78 Lucas CATHERINE  USF23|21:49.989
11.17 Tom COMBESCOT  ASMB33|31:49.951
12.40 Laura NOGUEIRA  CNPVP3|P1:53.292
  Finale, Groupe 4
13.20 Laura LIDY  ASMB14|11:51.543
14.54 Matheo CALANCA  RPV24|21:51.633
15.38 Willian BONNENFANT  CNPV34|31:49.287
16.4 Maïwenn CHAUVIN  ACPG44|41:53.315
  Finale, Groupe 5
17.93 Alexander RYLEY  USO15|11:56.968
18.35 Mathis PERDREAU  CMSG25|21:57.200
19.32 Maxens GILLES  CMSG35|31:59.458
  Séries, Groupe 1
77 Thibault FOSTIER  STKGPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Customboots.de
Maplez
SpeedSkatingShop
pb-event
Sebra Sports
Hunter