Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL TEAM SELECTION HUNGARY - Budapest, Hungary - 23 August-4 September 2017
 
Heats 1500 meter Men
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 3, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Sandor LIU SHAOLIN  MTK2:37.788Q
2.230 Attila TALABOS  MTK2:37.840Q
3.338 Bence NOGRADI  TKKSE2:41.906 
422 Balazs BONTOVICS  MTKDNF
529 Andras SZIKLASI  MTKDNF
636 Gergo REVESZ  SZKEDNF
 Race 4, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Shaoang LIU  MTK2:32.876Q
2.223 Cole KRUEGER  MTK2:33.040Q
3.332 Balazs VAJDA  MTK2:33.352 
4.437 Peter KMETYKO  TKKSE2:35.970
5.535 Peter JASZAPATI  SZKE2:37.420
628 Adam SZIGETI  MTKDNS
 Race 5, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Csaba BURJÁN  PSN2:44.736Q
2.233 Alex VARNYÚ  MTK2:45.221Q
3.327 Bence OLAH  MTK2:45.476 
4.421 Mate ZSIGO  JSE2:55.690
5.531 Daniel TIBORCZ  MTK-    
626 Krisztián NEMES  MTKDNS
 
Final 1500 meter Men
 Race 8, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Daniel TIBORCZ  MTK2:39.781 
2.235 Peter JASZAPATI  SZKE2:43.376
 Race 9, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Bence OLAH  MTK3:01.5492 
2.232 Balazs VAJDA  MTK3:01.6311
3.337 Peter KMETYKO  TKKSE3:01.860
4.438 Bence NOGRADI  TKKSE3:02.783
5.521 Mate ZSIGO  JSE3:03.453
 Race 10, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Shaoang LIU  MTK2:34.24334 
2.225 Sandor LIU SHAOLIN  MTK2:34.43821
3.334 Csaba BURJÁN  PSN2:34.46213
4.433 Alex VARNYÚ  MTK2:34.9238
5.523 Cole KRUEGER  MTK2:35.5675
6.630 Attila TALABOS  MTK2:38.3373
 
Distance Classification 1500 meter Men
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.24 Shaoang LIU  MTK1341|12:32.876
2.25 Sandor LIU SHAOLIN  MTK2211|22:34.438
3.34 Csaba BURJÁN  PSN3131|32:34.462
4.33 Alex VARNYÚ  MTK482|42:34.923
5.23 Cole KRUEGER  MTK552|52:33.040
6.30 Attila TALABOS  MTK632|62:37.840
  Final, Group 2
7.27 Bence OLAH  MTK123|12:45.476
8.32 Balazs VAJDA  MTK213|22:33.352
9.37 Peter KMETYKO  TKKSE34|32:35.970
10.38 Bence NOGRADI  TKKSE43|42:41.906
11.21 Mate ZSIGO  JSE54|52:55.690
  Final, Group 3
12.31 Daniel TIBORCZ  MTK15|12:39.781
13.35 Peter JASZAPATI  SZKE25|22:37.420
  Heats, Group 1
22 Balazs BONTOVICS  MTKDNFNF
29 Andras SZIKLASI  MTKDNFNF
36 Gergo REVESZ  SZKEDNFNF


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Customboots.de
Hunter
Maplez
pb-event