Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OPENING GAMES - Turnhout, Belgium - 14 October 2017
Heats 1000 meter Ladies Sen. A/B + Jun. B/C
Race 21, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
5
Daphne MERLEVEDE
BSC
1:47.886
2.
2
88
Imke VANDEUREN
STKG
1:48.391
3.
3
64
Saskia ARTS
NSV
1:57.374
4.
1
67
Lea KAMPP
ODS
2:07.834
Race 22, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
87
Evelien VAN KERCKVOORDE
STKG
1:45.612
2.
3
116
Nienke SCHEPERS
YDS
1:48.418
3.
2
43
Lieselot NOIRON
IRTA
1:48.882
4.
4
94
Sarah VANDENBULCKE
STKG
-
Race 23, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
4
Alexandra DANNEEL
BSC
1:43.364
2.
1
17
Anais MIUS
CVGH
1:51.419
3.
5
103
Tyche WAMSTEKER
SVU
2:00.470
4.
3
11
Laura NOGUEIRA
CNPV
2:01.231
5.
4
93
Caroline VANDENBULCKE
STKG
2:07.558
Final 1000 meter Ladies Sen. A/B + Jun. B/C
Race 48, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Tyche WAMSTEKER
SVU
1:52.756
16
2.
2
11
Laura NOGUEIRA
CNPV
1:59.754
15
3.
3
93
Caroline VANDENBULCKE
STKG
2:05.650
14
4.
4
67
Lea KAMPP
ODS
2:06.926
13
5.
5
94
Sarah VANDENBULCKE
STKG
2:43.202
12
Race 49, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
116
Nienke SCHEPERS
YDS
1:48.692
20
2.
2
43
Lieselot NOIRON
IRTA
1:48.891
19
3.
3
17
Anais MIUS
CVGH
1:49.156
18
4.
4
64
Saskia ARTS
NSV
2:13.992
17
Race 50, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
4
Alexandra DANNEEL
BSC
1:57.495
25
2.
2
87
Evelien VAN KERCKVOORDE
STKG
1:57.712
23
3.
3
5
Daphne MERLEVEDE
BSC
2:01.474
22
4.
4
88
Imke VANDEUREN
STKG
2:04.199
21
Distance Classification 1000 meter Ladies Sen. A/B + Jun. B/C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
4
Alexandra DANNEEL
BSC
1
25
1|1
1:43.364
2.
87
Evelien VAN KERCKVOORDE
STKG
2
23
1|2
1:45.612
3.
5
Daphne MERLEVEDE
BSC
3
22
1|3
1:47.886
4.
88
Imke VANDEUREN
STKG
4
21
2|4
1:48.391
Final, Group 2
5.
116
Nienke SCHEPERS
YDS
1
20
2|1
1:48.418
6.
43
Lieselot NOIRON
IRTA
2
19
3|2
1:48.882
7.
17
Anais MIUS
CVGH
3
18
2|3
1:49.156
8.
64
Saskia ARTS
NSV
4
17
3|4
1:57.374
Final, Group 3
9.
103
Tyche WAMSTEKER
SVU
1
16
3|1
1:52.756
10.
11
Laura NOGUEIRA
CNPV
2
15
4|2
1:59.754
11.
93
Caroline VANDENBULCKE
STKG
3
14
5|3
2:05.650
12.
67
Lea KAMPP
ODS
4
13
4|4
2:06.926
13.
94
Sarah VANDENBULCKE
STKG
5
12
4|5
2:43.202
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters