Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
DANUBIA-2 - Benatky, Czech Republic - 13-15 October 2017
Final 1000 meter Junior D Girls
Race 41, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
210
Dilruba SIMSEK
TUR
2:06.189
2.
2
34
Magdalena HROMASOVA
BZKP
2:07.023
3.
3
8
Bogoslava PAVLOVA
BUL
2:14.054
Race 42, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
189
Tamara TOKAROVA
PRE
2:13.052
2.
2
63
Barbora GÁKOVÁ
STCZ
2:13.589
3.
3
1
Sophie PILTZ
AUT
2:16.449
4.
4
58
Veronika HOMOLKOVA
BKN
2:18.516
5.
5
179
Ivana KUBIKOVA
PRKP
2:22.504
6.
6
26
Veronika VANJAK
CRO
2:29.306
Race 43, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
92
SOMODI Maja Dora
SZKE
1:54.550
2.
2
89
SZIGETI Dora
MTK
1:55.156
3.
3
9
Michaela PETROVA
BUL
1:57.727
4.
4
43
Kristyna KUBIKOVA
KSB
2:04.325
5.
5
25
Nika KOPRIVNJAK
CRO
2:09.331
6.
6
65
Klara STRNADOVA
STCZ
2:13.694
Race 44, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Kristyna KUDLACKOVA
STCZ
1:56.400
2.
2
209
Aybuke HAN
TUR
1:56.609
3.
3
118
Malwina GRUDYSZ
ORL
1:58.828
4.
4
42
Karolina HARTYCHOVA
KSB
1:59.175
5.
5
173
Dina SPAN
SLO
2:10.163
6.
6
62
Karolina BILKOVA
STCZ
2:12.994
Race 45, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
188
Radovana LESKOVA
PRE
1:53.789
2.
2
115
Sandra SIENKIEWICZ
MOSIR
1:55.709
3.
3
135
Katarzyna REINDL
ORZEL
1:56.335
4.
4
141
Karolina PARCZEWSKA
POL
1:57.003
5.
5
134
Ada JAZDZYNSKA
ORZEL
1:57.331
6
211
Beyza Nur ULVI
TUR
DNF
Race 46, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
103
Marija BORODOVSKA
SPARS
1:49.093
2
2.
2
35
Michaela POPLOVA
BZKP
1:49.884
1
3.
3
84
SCHONBORN Melinda
JSE
1:51.511
4.
4
44
Kristyna ZOCKOVA
KSB
1:51.514
5.
5
104
Laura PETROVICA
SPARS
1:56.049
6.
6
59
Karin MANYCHOVA
BKN
2:04.840
Race 47, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
76
DOBRAN Flora
HUN
1:51.611
34
2.
2
155
Anastasiia BRIKACH
PET
1:52.431
21
3.
3
156
Zhanneta ROSHCHEKTAEVA
PET
1:52.510
13
4.
4
105
Alina USATOVA
SPARS
1:52.928
8
5.
5
180
Vanesa TRUSOVA
PRKP
1:52.928
5
6.
6
157
Mariia TUROVEROVA
PET
1:53.067
3
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters