Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MOHAWKS OPEN - Solihull, Great Britain - 25 November 2017
 
Heats 777 meter Category 3
  4 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, plus one fastest second)
 Race 7, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3176 Skylar KAN  MIRC1:28.63Q
2.137 Willem MURRAY  NIRC1:33.36q
3.2101 Philippa DRAPER  ALD1:33.84
4.565 Jack WEEDON  ALD1:43.68
5.4133 Tanisha TILEKAR  MIRC1:46.22
 Race 8, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2265 Adam HILL JNR  MIRC1:25.97Q
2.1287 German SHMAYGER  ALD1:33.43 
3.4296 Nicky GAWITH  BISSC1:37.50
4.379 Elliot BAKER  NIRC1:38.36
5.5289 Jessica TAYLOR  NIRC1:44.63
 Race 9, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1146 Isaac HURLEY  NIRC1:30.92Q
2.4159 Joseph ARMSTRONG  ALD1:35.53 
3.5129 Albie BARLOW  ALD1:41.34
4.2114 Charlie CAMPION  NIRC1:45.76
5.3267 Dante DALILI  ALD1:54.32
 Race 10, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.269 Helena LATHWELL-WATTS  ALT1:32.54Q
2.4109 Noah GLYNN  MIRC1:34.13 
3.3161 Emma GRAYSON  NIRC1:42.77
4.1248 Sam LLOYD  NIRC1:49.59
5.5293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT-    
 
Final 777 meter Category 3
 Race 17, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1248 Sam LLOYD  NIRC1:47.98 
2.2289 Jessica TAYLOR  NIRC1:50.05
3.3267 Dante DALILI  ALD1:55.80
4.4133 Tanisha TILEKAR  MIRC1:59.52
5.5293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT2:09.28
 Race 18, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1161 Emma GRAYSON  NIRC1:37.57 
2.2129 Albie BARLOW  ALD1:38.89
3.379 Elliot BAKER  NIRC1:39.80
4.4114 Charlie CAMPION  NIRC1:41.46
5.565 Jack WEEDON  ALD1:49.11
 Race 19, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1109 Noah GLYNN  MIRC1:32.403 
2.2287 German SHMAYGER  ALD1:32.772
3.3159 Joseph ARMSTRONG  ALD1:33.101
4.4101 Philippa DRAPER  ALD1:33.22
5.5296 Nicky GAWITH  BISSC1:39.34
 Race 20, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1265 Adam HILL JNR  MIRC1:22.8334 
2.2176 Skylar KAN  MIRC1:22.8721
3.3146 Isaac HURLEY  NIRC1:28.3413
4.469 Helena LATHWELL-WATTS  ALT1:30.258
5.537 Willem MURRAY  NIRC1:35.685
 
Distance Classification 777 meter Category 3
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.265 Adam HILL JNR  MIRC1341|11:22.83
2.176 Skylar KAN  MIRC2211|21:22.87
3.146 Isaac HURLEY  NIRC3131|31:28.34
4.69 Helena LATHWELL-WATTS  ALT481|41:30.25
5.37 Willem MURRAY  NIRC552|51:33.36
  Final, Group 2
6.109 Noah GLYNN  MIRC132|11:32.40
7.287 German SHMAYGER  ALD222|21:32.77
8.159 Joseph ARMSTRONG  ALD312|31:33.10
9.101 Philippa DRAPER  ALD43|41:33.22
10.296 Nicky GAWITH  BISSC53|51:37.50
  Final, Group 3
11.161 Emma GRAYSON  NIRC13|11:37.57
12.129 Albie BARLOW  ALD23|21:38.89
13.79 Elliot BAKER  NIRC34|31:38.36
14.114 Charlie CAMPION  NIRC44|41:41.46
15.65 Jack WEEDON  ALD54|51:43.68
  Final, Group 4
16.248 Sam LLOYD  NIRC14|11:47.98
17.289 Jessica TAYLOR  NIRC25|21:44.63
18.267 Dante DALILI  ALD35|31:54.32
19.133 Tanisha TILEKAR  MIRC45|41:46.22
20.293 Oliver SHERARD-BORSHIN  ALT55|52:09.28


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
Sebra Sports
Hunter
Evoskates
Maplez
pb-event
SpeedSkatingShop