Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-3 (CD-2) - Sofia, Bulgaria - 24-26 November 2017
 
Heats 777 meter Junior D Girls
  5 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 fastest thirds)
 Race 193, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET1:21.029Q
2.246 Flora DOBRAN  HUN1:21.180Q
3.3108 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:22.014q
4.438 Michaela POPLOVA  CZE1:25.967
5.5120 Beyza Nur ULVI  TUR1:27.859
 Race 194, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Mariia TUROVEROVA  PET1:21.901Q
2.237 Karin MANYCHOVA  CZE1:22.147Q
3.3111 Tamara TOKAROVA  PRE1:23.638 
4.467 Laura PETROVICA  SPARS1:23.936
5.558 Zoé JANCSÓ  TKKSE1:24.938
6.68 Niya PETSEVA  BUL-    
 Race 195, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Anastasiia BRIKACH  PET1:22.054Q
2.236 Kristyna KUDLACKOVA  CZE1:22.763Q
3.354 Nina KORMANYOS  SZKE1:26.359 
4.4119 Diruba SIMSEK  TUR1:34.370
5.57 Michaela PETROVA  BUL1:42.165ADV
6110 Radovana LESKOVA  PREP
 Race 196, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.191 Claudia LYEDOBIRYUKOVA  PET1:23.116Q
2.268 Alina USATOVA  SPARS1:23.167Q
3.378 Sarlota GALL  ROU1:23.708 
4.4118 Aybuke HAN  TUR1:23.795
5.5129 Daria ARTEMENKO  UKR1:28.085
 Race 197, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Arina BAKHIIA  PET1:20.642Q
2.255 Maja SOMODI  SZKE1:20.728Q
3.353 Dora SZIGETI  MTK1:20.811q
4.41 Sophie PILTZ  AUT1:36.007
5.56 Bogoslava PAVLOVA  BUL1:40.340
6.639 Kristyna ZOCKOVA  CZE-    
 
Semi Final 777 meter Junior D Girls
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 210, Group 2     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1118 Aybuke HAN  TUR1:22.378Q
2.2111 Tamara TOKAROVA  PRE1:23.350Q
3.3129 Daria ARTEMENKO  UKR1:23.620 
4.4120 Beyza Nur ULVI  TUR1:28.801
 Race 211, Group 2     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Sarlota GALL  ROU1:24.047Q
2.239 Kristyna ZOCKOVA  CZE1:25.428Q
3.358 Zoé JANCSÓ  TKKSE1:25.791 
4.48 Niya PETSEVA  BUL1:29.187
5.51 Sophie PILTZ  AUT1:35.673
 Race 212, Group 2     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.167 Laura PETROVICA  SPARS1:26.406Q
2.254 Nina KORMANYOS  SZKE1:26.540Q
3.338 Michaela POPLOVA  CZE1:26.600 
4.4119 Diruba SIMSEK  TUR1:30.556
5.56 Bogoslava PAVLOVA  BUL1:37.523
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 213, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.192 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET1:19.765Q
2.255 Maja SOMODI  SZKE1:20.016Q
3.3108 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:20.937Q
4.468 Alina USATOVA  SPARS1:21.051 
5.589 Arina BAKHIIA  PET1:21.215
6.653 Dora SZIGETI  MTK1:22.517
 Race 214, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Anastasiia BRIKACH  PET1:18.625Q
2.246 Flora DOBRAN  HUN1:18.739Q
3.393 Mariia TUROVEROVA  PET1:18.767Q
4.437 Karin MANYCHOVA  CZE1:20.769 
5.536 Kristyna KUDLACKOVA  CZE1:23.274
6.67 Michaela PETROVA  BUL1:23.589
7.791 Claudia LYEDOBIRYUKOVA  PET-    
 
Final 777 meter Junior D Girls
 Race 227, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Sophie PILTZ  AUT1:36.014 
2.26 Bogoslava PAVLOVA  BUL1:36.730
 Race 228, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Michaela POPLOVA  CZE1:25.351 
2.258 Zoé JANCSÓ  TKKSE1:25.637
3.3129 Daria ARTEMENKO  UKR1:27.547
4.4120 Beyza Nur ULVI  TUR1:28.277
5.5119 Diruba SIMSEK  TUR1:30.964
6.68 Niya PETSEVA  BUL1:43.832
 Race 229, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.178 Sarlota GALL  ROU1:21.411 
2.2111 Tamara TOKAROVA  PRE1:22.636
3.3118 Aybuke HAN  TUR1:22.758
4.467 Laura PETROVICA  SPARS1:23.091
5.554 Nina KORMANYOS  SZKE1:23.338
6.639 Kristyna ZOCKOVA  CZE1:25.845
 Race 230, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Alina USATOVA  SPARS1:19.203 
2.289 Arina BAKHIIA  PET1:20.450
3.353 Dora SZIGETI  MTK1:20.581
4.436 Kristyna KUDLACKOVA  CZE1:21.750
5.537 Karin MANYCHOVA  CZE1:22.652
6.67 Michaela PETROVA  BUL1:23.723
791 Claudia LYEDOBIRYUKOVA  PETP
 Race 231, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.193 Mariia TUROVEROVA  PET1:16.61134 
2.292 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET1:16.70021
3.355 Maja SOMODI  SZKE1:16.96313
4.446 Flora DOBRAN  HUN1:17.1848
5.5108 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:20.7655
6.690 Anastasiia BRIKACH  PET1:22.8973
 
Distance Classification 777 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.93 Mariia TUROVEROVA  PET1341|3|11:16.611
2.92 Zhanneta ROSHCHEKTAEVA  PET2211|1|21:16.700
3.55 Maja SOMODI  SZKE3132|2|31:16.963
4.46 Flora DOBRAN  HUN482|2|41:17.184
5.108 Vanesa TRUSOVA  PRKP553|3|51:20.765
6.90 Anastasiia BRIKACH  PET631|1|61:18.625
  Final, Group 2
7.68 Alina USATOVA  SPARS12|4|11:19.203
8.89 Arina BAKHIIA  PET21|5|21:20.450
9.53 Dora SZIGETI  MTK33|6|31:20.581
10.36 Kristyna KUDLACKOVA  CZE42|5|41:21.750
11.37 Karin MANYCHOVA  CZE52|4|51:20.769
12.7 Michaela PETROVA  BUL65|6|61:23.589
13.91 Claudia LYEDOBIRYUKOVA  PETP1|7|P1:23.116
  Final, Group 3
14.78 Sarlota GALL  ROU13|1|11:21.411
15.111 Tamara TOKAROVA  PRE23|2|21:22.636
16.118 Aybuke HAN  TUR34|1|31:22.378
17.67 Laura PETROVICA  SPARS44|1|41:23.091
18.54 Nina KORMANYOS  SZKE53|2|51:23.338
19.39 Kristyna ZOCKOVA  CZE66|2|61:25.428
  Final, Group 4
20.38 Michaela POPLOVA  CZE14|3|11:25.351
21.58 Zoé JANCSÓ  TKKSE25|3|21:24.938
22.129 Daria ARTEMENKO  UKR35|3|31:23.620
23.120 Beyza Nur ULVI  TUR45|4|41:27.859
24.119 Diruba SIMSEK  TUR54|4|51:30.556
25.8 Niya PETSEVA  BUL66|4|61:29.187
  Final, Group 5
26.1 Sophie PILTZ  AUT14|5|11:35.673
27.6 Bogoslava PAVLOVA  BUL25|5|21:36.730
  Heats, Group 1
110 Radovana LESKOVA  PREPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Maplez
Customboots.de
Hunter
pb-event
SpeedSkatingShop
Sebra Sports